RU

У українців дізналися, чому обрали Зеленського, а не Порошенка

28.08.2019, 14:44
У українців дізналися, чому обрали Зеленського, а не Порошенка - Фото
Володимир Зеленський (фото - president.gov.ua)

Основною причиною перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах більше половини опитаних українців вважають те, що "люди хотіли радикального оновлення влади". Про це свідчать підсумки спільного соцдослідження фонду Демініціативи і Київського міжнародного інституту соціології.

Бажання радикального оновлення влади назвали причиною голосування за Зеленського 55% респондентів.

Ще одним вагомим фактором такого голосування опитані вважають "небажання людей, щоб президентом залишався Петро Порошенко" - 39%. 34% респондентів вважають, що за Зеленського проголосували тому, що він - "нове обличчя, що не задіяний у корупції та інші подібні речі".

Серед виборців Зеленського в першому турі 69% опитаних вважають, що він переміг тому, що люди хотіли "радикального оновлення влади". 46% респондентів серед електорату Зеленського вважають, що він переміг, тому що "нове обличчя, непомічений в корупції та інших негативних речах".

Виборці Юрія БойкаЮлії ТимошенкоАнатолія Гриценка і Ігоря Смешка бачать загальні причини голосування за Зеленського в "прагненні оновити владу" і "небажанні залишати президентом Петра Порошенка".

Виборці останнього впевнені, що за Зеленського голосували, а) керувалися емоціями, а не розумом, і б) тому що ототожнювали його з героєм фільму "Слуга народу".

Опитування на замовлення USAID проведене 8-20 серпня 2019 рік серед 2040 українців від 18 років і старше в 103 населених пунктах по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Похибка - не вище 2,3%.

21 квітня 2019 року у другому турі президентських виборів з цифрою 73,2% переміг Зеленський, Порошенко набрав 24,4% голосів.

Дивіться також: Чого чекають українці від Зеленського в першу чергу: опитування

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини