RU

У Луценка б'ють тривогу: люди Пшонки перевершили репресії у СРСР

29.04.2011, 15:55
У Луценка б'ють тривогу: люди Пшонки перевершили репресії у СРСР - Фото
f322b52dd3e18950f344eb4d25da9a13.jpg

У Луценка б'ють тривогу: люди Пшонки перевершили репресії у СРСР

Генеральна прокуратура України ініціювала розгляд у Печерському суді 29 квітня питання встановлення термінів ознайомлення адвокатів Юрія Луценка зі справою екс-міністра внутрішніх справ.

"Нехтуючи нормами Кримінально-процесуального кодексу, слідство на чолі з першим заступником Генерального прокурора Ренатом Кузьміним у відповідь на вчорашню заяву захисників Юрія Луценка про погіршення стану здоров'я затриманого ініціювало терміновий розгляд у Печерському суді 29 квітня 2011 питання встановлення термінів ознайомлення зі справою для адвокатів Ю.Луценка", - йдеться у заяві "Народної самооборони", текст якої для ЛІГАБізнесІнформ процитували у прес-службі партії.


На думку партії, закон не може мати зворотної дії, а зміни до КПК, які були "спішно прийняті" народними депутатами у парламенті - "так званої коаліції тушок вже у той період, коли Ю.Луценко і його адвокати ознайомилися зі справою, ніяк не може стосуватися екс-міністра". "Але справа навіть не у перекрученому розумінні діючою владою Конституції і законів держави. Справа у тому, що процес ознайомлення Ю. Луценка зі справою затягує саме слідство", - повідомили у прес-службі партії.

За їхніми даними, більше трьох місяців адвокати екс-міністра домагалися права на фотофіксацію справи, "не говорячи вже про задоволення інших, передбачених КПК, моментів". "Фактично можливість робити ксерокопії з матеріалів кримінальної справи адвокати І.Фомін і В.Орлов отримали 4 квітня 2011. Водночас копійовані матеріали, що містяться у 38-ому з 47 томів кримінальної справи. Однак жодної копії матеріалів досудового слідства адвокатам не дозволено виносити за межі будівлі Головного управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ. Отже, захисники змушені робити виписки з тих самих матеріалів, з яких зроблені копії. Водночас збільшуються і терміни ознайомлення зі справою", - додали у ПС.


"Своїм прагненням за допомогою кишенькового Печерського суду столиці обмежити терміни ознайомлення адвокатів Ю.Луценка зі справою, Генпрокуратура фактично прагне позбавити екс-міністра можливості повноцінного захисту в суді. Подібного не дозволяла собі навіть радянська влада, коли у 60-70-ті роки влаштовувала судовище над дисидентами! Цей факт зайвий раз підтверджує, що за неповних 15 місяців перебування у владі режим Януковича зруйнував останні залишки правосуддя в Україні, перетворивши конституційні права людини у факультативне поняття", - сказано у заяві ПС.

Як пояснив ЛІГАБізнесІнформ народний депутат із фракції НУНС, член партії ПС Юрій Гримчак, таким чином слідство намагається пошвидше передати справу Ю.Луценка у суд, не чекаючи рішення Європейського суду з прав людини, який сьогодні прийняв до розгляду законність утримання екс-міністра у СІЗО.

Юрій Луценко: біографія та добірка новин>>>
Арешт Луценко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини