У Литвина назвали чотири "підводні камені" у союзі Путіна


"Прихованих мотивів тут немає. Росія у питанні приєднання України до МС одночасно вирішує чотири основні завдання. Перше - геополітичне. Для того щоб Росія стала повноцінним гравцем на світовій політичній карті, їй не досить однієї лише Білорусі і Казахстану, особливо враховуючи те, що Назарбаєв веде досить багатогранну політику, що дещо вибиває його з орбіти Москви. Звичайно, якби Україна стала частиною російської орбіти, це б істотно посилило вплив Росії у світі", - наголосив О.Зарубінський.
Друге завдання, яке вирішує Москва - економічне. "Рівень технологій у Росії приблизно такий же, як і в Україні, тому обидві країни зацікавлені у збільшенні товарообігу, оскільки в Європі нашим товарам конкурувати дуже і дуже складно", - зазначив нардеп.
Крім того, на його думку, втягуванням України у МС Росія вирішує і політичне завдання. "Громадська думка в Росії налаштована однозначно щодо того, що у 1991 році Україна для Росії була загублена. І у суспільній свідомості ще сильне сприйняття України як частини "російського світу". З огялду на це, коли йдеться про вибори, успіхи з повернення України сферу впливу Росії - дуже серйозний бонус для політика перед своїми виборцями", - зазначив О.Зарубінський.
Четверта причина, на думку політика, полягає у психології. "Інтеграція України в Євросоюз у будь-яких виявах для Росії - певний ляпас "російському світові". Все-таки у Росії вважають, що Україна повинна бути набагато ближчою до неї, ніж до Парижа, Берліна або Лондона. Цей ірраціонально-психологічний чинник також відкидати не можна", - наголосив політик.
Загалом, на думку О.Зарубінського, для України немає іншої перспективи, крім європейської. "І тут важливо, щоб у політичного керівництва України вистачило волі протистояти знадам, вибудовуючи грамотну політику як з Євросоюзом, так і з іншими країнами і союзами у світі", - зазначив нардеп.
Олег Зарубінський: біографія та добірка новин>>>
Народна партія: довідка та добірка новин>>>
Петро ШУКЛІНОВ
Комментарі