RU

У Лаврова розкритикували Україну за припинення "дружби" з РФ

12.03.2019, 11:11
У Лаврова розкритикували Україну за припинення
Министр иностранных дел России Сергей Лавров (фото - пресс-служба МИД РФ)

Міністерство закордонних справ Росії направило Україні ноту через припинення дії договору про дружбу країн. Про це пише департамент інформації і друку МЗС РФ.

"Україна оголосила про це у властивій їй в останні роки манері, звинувативши у всіх бідах Росію", - пише МЗС РФ.

У російському відомстві допустили, що договір "міг кілька застаріти", але тут же додали, що "сталося це явно не з вини Москви".

Договір про дружбу від 31 травня 1997 року, підписаний президентом  Леонідом Кучмою  і російським лідером Борисом Єльциним, припиняє дію з 1 квітня 2019-го з ініціативи України. Сторони зобов'язалися поважати територіальну цілісність і непорушність існуючих міждержавних кордонів.

Читайте також: Рвемо зв'язки, але не до кінця. Як Україна прощається з Росією

Москва звинуватила Україну в Київ в тому, що українська влада "порушила договір в 2004 році" ратифікацією меморандуму про підтримку операцій НАТО і поміняла військову доктрину, доповнивши її пунктом про стратегічний курс в Альянс. У відомстві у Сергія Лаврова засудили і недавні правки в Конституції України, що закріпили цей курс - як на НАТО, так і в ЄС.

Також російські дипломати не забули в черговий раз заявити, що якийсь "народ Криму" нібито "скористався правом на самовизначення, гарантованим не тільки двостороннім договором, але і Статутом ООН, а також більшістю основних міжнародно-правових документів".

Коментар МЗС РФ рясніє звичайними з 2014 року для кремлівської пропаганди виразами на кшталт "антиконституційний переворот", "антинародні дії", "майданна влада", "влада націонал-радикалів", "наступ на російську мову", "тотальна українізація", "обмеження російськомовних " і т.д.

У Лаврова застерегли владу України, що "суд історії неминуче винесе їм свій суворий вирок".

Читайте також: Україна скасувала договір про дружбу з РФ. Навіщо й що це дасть

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини