RU

У кулуарах засідання Синоду сказали, коли Україна отримає Томос

10.10.2018, 16:29
У кулуарах засідання Синоду сказали, коли Україна отримає Томос - Фото
Митрополит Австрії Арсеніос (фото - metropolisvonaustria.at)

Рішення Вселенського патріархату про автокефалію для Української православної церкви "буде прийнято, коли настане час". Саме так заявив в кулуарах засідання стамбульського Синоду митрополит Австрії і екзарх Угорщини Арсеніос, пише агентство Радіо Свобода.

Він також розкрив, що на засіданні вже обговорювалося питання надання Україні Томосу, і підкреслив - Вселенський патріархат має повне право приймати рішення про нього.

Відповідаючи на питання журналіста про відносини з Російською православною церквою, яка противиться наданню УПЦ незалежності від Москви, Арсеніос сказав: "Ми не хочемо створювати нових проблем, але з Божою поміччю будемо діяти так, щоб все було мирно, як Він і бажає".

Не говорить про конкретні дати і інший член Синоду, архієпископ Данило Памфілійський зы США, який є одним з двох екзархів Вселенського патріарха Варфоломія в Україні (разом з єпископом Іларіоном Едмонтонським з Канади): "Коли це може статися - важко сказати. Це все, що я можу сказати на цю хвилину".

Читайте також: Дорожня карта до Томосу про автокефалію: в УПЦ КП назвали пункти

Вселенський патріархат вирішив надати Україні автокефалію. У вересні Варфоломій призначив своїх екзархів в Києві. РПЦ обурилася і протестує проти цього, вважаючи такі дії "грубим вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". У РПЦ оголосили, що тепер не будуть згадувати Варфоломія в молитвах. Тим часом, деякі клірики РПЦ заявили, що це Москва пішла по шляху розколу православ'я.

9 жовтня в Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Воно триватиме сьогодні і завтра, а наступні збори Синоду пройдуть в цих же числах, але вже в листопаді.

Читайте також: Томос: опубліковано обґрунтування неналежністі України до РПЦ

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини