RU

У КСУ припускають можливість спростування Указу Ющенка в судах загальної юрисдикції.

16.10.2008, 11:55

Суддя Конституційного Суду України Іван Домбровський не виключає можливості розгляду Указу Президента судами різних юрисдикцій. Про це він заявив на прес-конференції в четвер, відповідаючи на запитання журналіста: чи має право Указ Президента про дострокове припинення повноважень ВР розглядати інший судовий орган, крім Конституційного Суду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами І. Домбровського, в цьому випадку все залежить від того, як буде сформульовано судове звернення. "Якщо там стоятиме питання тільки щодо його неконституційності, то це, звичайно, компетенція і повноваження Конституційного Суду. Якщо ж там порушуватиметься питання про незаконність, пов'язану з певними фактами, які не можуть перевірятися Конституційним Судом, то, можливо, воно може розглядатися і там (в судах іншої юрисдикції – ред.)", - зазначив І. Домбровський.

Суддя нагадав, що Президент повинен дотримувати як Конституції, так і законів України. За словами І. Домбровського можуть бути випадки, коли йдеться про явне порушення Президентом України Конституції, а можуть бути факти порушення закону, а невиконання закону – це, відповідно, порушення ним Конституції. "Тому я не виключаю можливості розгляду … судами різних юрисдикцій. Я не виключаю, що провадження може бути відкрито і Конституційним Судом, і судами адміністративної юрисдикції, і паралельно можуть справи розглядатися, але тоді може виникнути суперечка між судами – між Конституційним Судом і місцевим судом адміністративної юрисдикції. Який є вихід з цієї ситуації – ось коли виникне вона, тоді будемо шукати вихід", - зазначив І. Домбровський.

Крім того, суддя звернув увагу на те, що в цьому випадку важливе питання про суб'єкта звернення. Він нагадав, що до Конституційного Суду може звертатися обмежене коло суб'єктів, і це коло визначене Конституцією і законодавством. Якщо йдеться про незаконність, то будь-який громадянин може звернутися до суду загальної юрисдикції, однак той же громадянин до Конституційного Суду звернутися не має права.

Нагадаємо, депутати від БЮТ звернулися з проханням розглянути правомірність Указу Президента про розпуск ВР, зокрема, до Конституційного Суду.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини