У Криму вже немає шкіл з навчанням українською - правозахисники

26.03.2019, 18:03
У Криму вже немає шкіл з навчанням українською - правозахисники - Фото
Ілюстративне фото (LIGA.net)

Правозахисники спростовують заявлену окупантами статистику

У Криму не залишилося жодної школи, в якій вивчення всіх предметів ведеться українською мовою. Класів з українською мовою навчання також значно менше, ніж заявлено окупаційною владою, повідомляє Кримська правозахисна група за підсумками моніторингу.

Правозахисники спростовують заявлену окупантами статистику, згідно з якою в 2018-2019 навчальному році в Криму навчається 200700 дітей, з них 6100 (3,1%) навчається кримськотатарською мовою і 249 (0,2%) - українською.

Вони провели власний моніторинг, відвідавши 24 школи, в яких проводилися опитування керівництва, викладачів та батьків учнів. У процесі моніторингу з'ясувалося, що у всіх 3-х відвіданих школах, які заявлені як школи з кримськотатарською мовою навчання (школа №3 в Судаку, Зуйська середня школа № 2 і Школа № 42 ім. Ешрефа Шем'ї-заде в Сімферополі), насправді, навчання проводиться частково кримськотатарською й частково російською мовою.

У Зуйській середній школі № 2 кримськотатарська мова як окремий предмет викладається лише до 9 класу. Табличка з назвою установи на вході в школу розміщена тільки російською мовою.

У школі № 20 Феодосії, яка заявлена ​​як школа з українською мовою навчання, за інформацією батьків, навчання з усіх предметів ведеться російською мовою. Українська мова залишилися тільки як окремий предмет в деяких класах.

Раніше сьогодні повідомлялося, що в Криму затримали проукраїнського журналіста.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЖизнь из пробирки. Откуда берутся дети