RU

У комісії прокурорів розповіли про строки перевірки Холодницького

02.04.2018, 17:20
У комісії прокурорів розповіли про строки перевірки Холодницького - Фото
Назар Холодницкий

Перевірка Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів (КДКП) дій глави САП Назара Холодницького на предмет наявності в них дисциплінарного проступку може зайняти два-три місяці. Про це в ефірі телеканалу 112 Україна повідомив заступник голови КДКП Віктор Шемчук.

Він підтвердив, що комісія отримала дві скарги на Холодницького - від директора НАБУ Артема Ситника і генпрокурора Юрія Луценка.

За словами Шемчука, автоматизована система вже визначила одного з членів комісії, який протягом двох місяців буде з'ясовувати, є склад дисциплінарного проступку у діях глави САП, чи ні. Рішенням комісії перевірка може бути продовжена на один місяць.

Заступник голови КДКП зазначив, що член комісії може відмовити у відкритті провадження, якщо не знайде в поданих скаргах підстав для цього. Крім того, в разі відкриття провадження прокурор, проти якого воно буде відкрито, не зможе звільнитися за власним бажанням до прийняття рішення комісією.

Завершивши перевірку, член комісії готує висновок про її результати, який потім розгляне вся комісія в складі 11 членів.

"Тільки після цього може бути прийнято рішення, наприклад, про те, чи залишиться прокурор на своїй посаді або буде звільнений, чи буде йому оголошено догану або йому заборонять на один рік бути переведеним до прокуратури вищого рівня або зайняти вищу посаду", - наголосив Шемчук, додавши, що процедура має стартувати протягом п'яти днів.

30 березня 2018 року Луценко і Ситник направили до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги про нібито вчинення Холодницьким дисциплінарних проступків. У своїй скарзі генпрокурор попросив комісію звільнити главу САП.

26 березня Луценко заявив, що ГПУ і НАБУ ведуть спільне слідство проти Холодницького.

Ситник підтвердив, що в кабінеті керівника САП були встановлені прослуховуючі пристрої. За його словами, проти Холодницького відкрито кримінальну справу, підставою для якої стала нібито передача інформації фігурантам справи про розкрадання в Одесі.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини