RU

У Києві може з'явиться магістрат і ратуші - новий законопроект СН

27.09.2019, 15:20
У Києві може з'явиться магістрат і ратуші - новий законопроект СН - Фото
Київ (фото - Pixabay)

Тексти законопроектів про столицю, запропоновані фракціями Слуга народу і Голос, опубліковані на сайті Верховної Ради.

Слуга народу пропонує повністю новий закон про столицю, з новою назвою: з нього пропаде згадка про місто-герой. Його внесла в парламент група з 21 депутата СН, серед яких - голова фракції Давид Арахамія, перший віце-спікер Ради  Руслан Стефанчук, перший заступник голови фракції  Олександр Корнієнко.

У разі прийняття парламентом законопроекту №2143-3, самоврядування в Києві буде виглядати так:

 - міський голова, який обирається на мажоритарних виборах, очолить магістрат - виконавчий орган Київради;

- Київрада буде представницьким органом міської громади, що складається з 80 депутатів (за чинним законодавством їх 120);

- в Києві будуть відновлені районні ради, в які увійдуть по 20 депутатів, виконавчими органами в районах стануть районні адміністрації, призначати глав райадміністрацій будуть районні ради за результатами конкурсу;

- посаау глави КМДА збережеться, призначати і звільняти його буде президент за поданням Кабміну. КМДА буде координувати роботу територіальних органів виконавчої влади та їх взаємодію з органами самоврядування, контролювати дотримання місцевим самоврядуванням законів і Констиутцію.

Законопроект вводить систему Ратуш міста Києва. У Ратуші будуть розташовуватися органи районного самоврядування, вони повинні стати центрами надання соціальних, адміністративних та інших послуг за принципом "одного вікна".

Законопроект №2143-2, внесений в парламент депутатами Голосу, пропонує відновити в Києві районні ради, ліквідувати Районні держадміністрації та замінити їх виконавчими органами районних рад, а також наділити мера Києва правом очолювати КМДА.

  • 17 вересня на сайті Ради з'явився законопроект про столицю від фракції СН, частково схожий з опублікованими сьогодні.
  • 19 вересня він був внесений до порядку денного другої сесії парламенту.25 вересня в Раді було зареєстровано вже чотири законопроекти про столицю, два від СН, один від Голоси і ще один, підтриманий мером Києва Віталієм Кличком, від депутатів з різних фракцій.
  • 25 вересня в Раді було зареєстровано вже чотири законопроекти про столицю, два від СН, один від Голоси і ще один, підтриманий мером Києва Віталієм Кличком, від депутатів з різних фракцій.

Читайте також: Кличко попросить Раду розпустити Київраду: відео

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини