RU

У Києві видано книжку про Голодомор за архівними документами Німеччини

18.11.2008, 13:22

Інститут стратегічних досліджень презентував у Києві наукове видання про Голодомор 1932-33 років за архівними документами Німеччини.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, директор Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Рубан наголосив, що видання книги приурочено до 75-ої річниці Голодомору в Україні, яку відзначають у ці дні.

У виданні "Голодомор в Україні 1932-1933 років за документами політичного архіву Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина "вперше публікуються перекладені на українську мову звіти німецьких дипломатів про події в Україні в 1932-34 років. Ці дослідження і документи свідчать про те, що Голодомор в Україні був спланований, і його метою було знищення української нації, - вважає Ю.Рубан. За його словами, це був "удар по українській нації".

Ю.Рубан уточнив, що в цих документах можна знайти відповідь на питання, чому міжнародна громадськість не вжила жодних заходів щодо запобігання цій трагедії. Насамперед, це пояснюється боязню деяких країн зашкодити налагодженню відносин із Радянським Союзом. Крім того, європейська інтелігенція вважала, що жертви Голодомору - це плата за модернізацію країни, яку демонстрував СРСР. "У ті роки ситуативний інтерес переважив цінність мільйонів людських життів", - сказав політолог.

Ю.Рубан повідомив, що видання про Голодомор 1932-33 років в Україні вийшло тиражем у 500 примірників і коштувало Інституту стратегічних досліджень приблизно в 35 тис. грн. Зараз ведуться перемовини з видавництвами про повторне видання цієї книжки.

Нагадаємо, в 2006 році Верховна Рада України прийняла Закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", в якому Голодомор 1932-1933 років в Україні визнано геноцидом українського народу.

Голодомор 1932-1933 років в Україні визнали геноцидом законодавчі органи Австралії, Республіки Грузія, Республіки Еквадор, Естонської Республіки, Канади, Республіки Колумбія, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Мексиканських Сполучених Штатів, Республіки Парагвай, Республіки Перу, Республіки Польща, Сполучених Штатів Америки, Угорської Республіки.

Новини на тему "Голодомор">>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини