RU

У Грузії немає українських військовослужбовців

11.08.2008, 12:32

Станом на сьогодні на території Грузії не залишилося жодного військовослужбовця Збройних Сил України, крім військових спостерігачів Місії ООН у цій країні.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в Управлінні прес-служби Міністерства оборони України, на території Грузії перебувають лише два з п'яти військових спостерігачі Місії ООН. Інші три спостерігачі знаходяться у планових відпусках на території України.

Нагадаємо, на підставі Указу Президента України N595/2001 від 7 серпня 2001 року та постанови Кабміну N1489 від 16 листопада 2001 року п'ять військовослужбовців ВР України виконують завдання у складі Місії ООН у Грузії як військові спостерігачі.

Місію ООН у Грузії створено згідно з Резолюцією Ради безпеки ООН для перевірки виконання Угоди про припинення вогню, підписаної 27 липня 1993 року урядом Грузії та абхазькими членами уряду в Грузії. Санкціонована кількість військових спостерігачів становила 88 осіб. Через відновлення бойових дій в Абхазії мандат втратив чинність. Після підписання у травні 1994 року грузинською та абхазькою сторонами Угоди про припинення вогню і роз'єднанню сил РБ ООН у своїй Резолюції від 27 липня 1994 санкціонувала збільшення кількості Місії до 136 військових спостерігачів та ухвалила новий мандат Місії, який поновлюється щопівроку.

Завдання місії - спостереження та контроль за виконанням грузинською і абхазькою сторонами Угоди про припинення вогню і роз'єднання сил; спостереження за діяльністю миротворців; контроль зони безпеки; спостереження за районами зберігання важкого озброєння.

Детальніше про грузинсько-осетинський конфлікт >>>

Обговорення військового конфлікту у Грузії на ЛІГА.Форум >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини