RU

У Гаазі засідання по морському праву. Чого хочуть окупанти

10.06.2019, 13:36
У Гаазі засідання по морському праву. Чого хочуть окупанти - Фото
Російські окупанти блокують прохід під Кримським мостом (скріншот)

Сьогодні, 10 червня, в Гаазі розпочалися усні слухання з питань юрисдикції за позовом "Україна проти РФ" про порушення окупантами - Росією - прав прибережної держави, які гарантує Конвенція ООН з морського прав. Про це у себе в Facebook  пише глава української делегації з цього судового процесу  Олена Зеркаль.

"Мета Росії традиційна - уникнути розгляду справи по суті й відповідальності. Наше завдання одночасно просте й складне: відстояти своє право на судовий розгляд", - коротко пояснила вона.

За її словами, слухання на цьому тижні (10-14 червня) важливі в ширшому контексті: прагнучи "вбити" справу, РФ намагається додати два важливих питання - а) поставити під сумнів український суверенітет в Криму і б) довести, що має право як завгодно вести себе в Азовському морі і в Керченській протоці, так як там не застосовується міжнародне морське право.

Сьогодні в Гаазі виступає російська сторона, відповідь України на її "аргументи" - завтра. Письмові пояснення України, де детально викладено позицію по всім запереченням росіян, доступне тут.

Постійна палата третейського суду в Гаазі, яка поведе засідання, знаходиться в одній будівлі з Міжнародним судом ООН.

14 вересня 2016 року Україна подала окремий позов проти РФ за порушення країною-окупантом Конвенції ООН з морського права 1982 року. В травні 2017-го відбулося перше засідання трибуналу (створений арбітраж) 19 лютого 2018-го Україна подала докази.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини