У ЄП просять Київ зупинити викрадення громадян Туреччини

23.07.2018, 11:26
У ЄП просять Київ зупинити викрадення громадян Туреччини - Фото
Юнус Ердогду (фото - twitter.com/erdogduy)

Євродепутат Ребекка Хармс закликала українську владу зупинити викрадення в Україні турецьких громадян Національної розвідувальної організацією Туреччини (МІТ). Про це вона написала в своєму Twitter.

Хармс висловила солідарність з турецьким журналістом Юнусом Ердогду, який проживає в Україні.

"Не залишайте Юнуса наодинці. Зупиніть викрадення турецькими спецслужбами турецьких громадян за кордоном. Поважайте верховенство права і права людини в Україні і всюди", - написала Хармс, згадавши в твіті акаунти президента, прем'єра, голови МЗС і віце-прем'єра України.

У суботу, 21 липня, Ердогду закликав на допомогу після оприлюднення українськими ЗМІ списку з прізвищами 10 осіб, включаючи його.

"Я більше не відчуваю тут себе в безпеці. Я не спав останні п'ять днів через страх перед операцією турецької розвідки", - сказав Ердогду в інтерв'ю, пише Turkish Minute.

Ердогду просить українську владу підтвердити або спростувати існування опублікованого списку.

Раніше видання Страна.ua опублікувало "список приречених на насильне вивезення з України", який нібито складається з 10 чоловік. Названі були лише п'ять:

1. Хасан Хюсейн Кес (Hasan Hüseyin Kes)
2. Уміт Карагьозлю (Ümit Karagözlü)
3. Гекхан Демір (Gökhan Demir)
4. Гекхан Яхші (Gökhan Yahşi)
5. Юнус Ердогду (Yunus Erdoğdu)


Проти Страна.ua раніше СБУ відкрила кримінальну справу за публікацію списку 47 журналістів і письменників, які нібито, за версією спецслужби, могли стати жертвами російської сторони, як і Аркадій Бабченко.

16 липня повідомлялося, що співробітники Національної розвідувальної організації Туреччини доставили з Азербайджану і України двох турецьких громадян (Юсуфа Інана і Салиха Зеки Ігіта), що мають відношення до перебігу обвинуваченого в перевороті опозиційного проповідника Фетхуллаха Ґюлена (FETÖ).

19 липня в ГПУ підтвердили LIGA.net, що за запитом турецької сторони Україна видала турецького журналіста Юсуфа Інана, якого влада Туреччини вважає терористом і спільником підозрюваного в спробі військового перевороту проповідника Фетхуллаха Гюлена. Він три роки постійно жив в Миколаєві, тут у нього сім'я.

В травнем 2017 року комісія парламенту Туреччини з розслідування спроби перевороту 15 липня 2016 офіційно заявила, що за заколотом стоїть протягом Ґюлена.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации