14.09.2018, 11:19

У чому різниця між церквою в Україні і в РФ: думка Порошенка

У чому різниця між церквою в Україні і в РФ: думка Порошенка - Фото
Петро Порошенко (скріншот з трансляції)

Як висловився президент, концепція "третього Риму" як давньої заявки Москви на світову гегемонію в релігії, "розсипається, наче картковий будиночок"

Реклама
Реклама

Церква в Росії є "скріпою" авторитарного режиму, тоді як в українській - найбільшій православній церкві Європи - органічно можуть уживатися християнство східного обряду і демократія. Про це президент Петро Порошенко  сказав під час виступу на 15-й зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) в Києві.

Питання Томосу Україні, за словами глави держави, виходить далеко за межі церковного життя.

Реклама

"Тому що єдина помісна церква не є загрозою конфлікту, як деякі хотіли б прагнути до цього. Ні. Ми цього не допустимо. Єдина помісна православна соборна церква - це запорука суспільної злагоди, єдності держави і духовної незалежності від Москви, яка, на жаль, до сих пір перебуває в полоні помилкового уявлення про те, що нібито тут, у нас, її канонічна територія", - підкреслив він.

За словами Порошенка, вересневий Синаксисі, збори архієреїв Вселенського патріархату, "начисто розвіяв ці помилкові ілюзії Москви".

Читайте також: Клімкін запідозрив, що заяву РПЦ написали в ФСБ

Зараз саме в Україні вирішується питання майбутнього всього світового православ'я, зазначив президент. Яке, уточнив він, українці і росіяни "розуміють по-різному".

"І це ще одна з причин, чому нам з росіянами не по дорозі. <...> Подивіться на істерію, яку ми бачимо в Москві, причому всюди: починаючи від московських каналів і закінчуючи абсолютно нецерковними висловлюваннями їх церковних ієрархів", - сказав президент.

Порошенко повідомив, що Київ отримав ряд "дуже позитивних сигналів" від Вселенського патріархату, "і вони надихають".

Читайте також: Владика Іов про Москву як "третій Рим": Міф псковського старця

У квітні 2018 року президент  Петро Порошенко  звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом про видання Томосу про автокефалію УПЦ. Константинополь почав необхідні для цього процедури.

Реклама

На початку осені Вселенський патріархат призначив своїх екзархів в Києві. РПЦ обурилася тим, що рішення прийняли без погодження з патріархом Кирилом і митрополитом  Онуфрієм. У Росії вважають подібні дії Варфоломія "грубим вторгненням на канонічну територію Московського патріархату".

В УПЦ МП заявили, що хочуть скликати свій Собор через екзархів Варфоломія.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Популярне
Реклама
Реклама
Реклама