RU

У БЮТ бачать руку Банкової в законопроекті про амністію Тимошенко і Луценка

15.09.2011, 10:10

В БЮТ категорично не підтримують законопроект народного депутата України від НУНС Геннадія Москаля щодо амністії лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, і вважають, що це ініціатива Адміністрації президента. Про це в ефірі 5 каналу заявив народний депутат від блоку Андрій Сенченко.

На думку парламентарія, метою даної ініціативи є дискредитація і створення ілюзії винуватості Тимошенко і Луценка в інкримінованих їм злочинах, а також демонстрація, що влада їх пробачає. "Ми однозначно не підтримуємо цю ідею. Це не пропозиція опозиції. На мій погляд, це чергова тема, запущена з Банкової. І мета її якраз - дискредитація, створити таку атмосферу, начебто Тимошенко і Луценко винуваті, але їх влада пробачила. Однозначно, така позиція прийнята не буде", - заявив Сенченко.

"Я не знаю, чому Москаль вплутався в цю історію: чи то це його приватна ідея, чи то його використовують в цій комбінації, але правий Сергій Власенко, адвокат Тимошенко, стосовно того, що не було жодного складу злочину, щодо того, що є політична розправа над Тимошенко, Луценком і багатьма іншими в нашій країні. І говорити в цьому випадку про амністію, яка має на увазі визнання факту злочину, взагалі недоречно", - додав він.

Сенченко також зазначив, що на сьогодні кращий варіант для влади реабілітуватися в очах західних партнерів - це направити справу екс-прем'єра на дослідування в Генпрокуратуру, де справа остаточно розвалиться, а саму Тимошенко випустити з-під варти. "Для Банкової найбільш логічний варіант зберегти, відносно, своє обличчя - це відправити цю справу на дорозслідування, заздалегідь звільнивши Тимошенко, і вона просто безславно помре. Це, мабуть, єдиний нейтральний для Банкової варіант. Тому що визнати, що вона нічого не порушувала, вони не зможуть, просто фізіологічно вони не здатні на це. Засудити - я думаю, що вони просто поставлять країну в ситуацію абсолютних ізгоїв, з випливаючими для себе наслідками. Такий компроміс - так, а те, що руками Москаля зробити, це однозначно неприйнятно", - заявив політик.

Коментуючи заяву лідера Фронту змін Арсенія Яценюка про те, що законопроект Москаля в нинішніх умовах є політично і юридично правильним, Андрій Сенченко зазначив, що це лише приватна думка Яценюка. "Це думка Яценюка. Яценюк, вочевидь, вирішив, що з'явилася надія на деякий вакуум, який він намагається собою заповнити, але думаю, що йому це явно не під силу", - сказав Сенченко.

Нагадаємо, раніше народний депутат Геннадій Москаль запропонував Раді звільнити по амністії від кримінальної відповідальності колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини