У Брюсселі впевнені - умов для виборів на Донбасі зараз немає

19.11.2019, 13:57
У Брюсселі впевнені - умов для виборів на Донбасі зараз немає - Фото
Ельмар Брок (фото: EPA)

Спецпредставник президента Єврокомісії щодо України не зміг відповісти, скільки часу знадобиться, щоб в ОРДЛО були можливі вільні вибори

Фейкових місцевих виборів на поки ще окупованій території Донбасу не буде, якщо тільки Україна сама на таке не погодиться, причому зараз умов для них немає. Про це Європравді сказав спецпредставник президента Єврокомісії щодо України Ельмар Брок.

"Тому що для виборів явно недостатньо розведення військ на невеликих ділянках і обміну ув'язненими", - сказав єврочиновник. За його словами, Україна повинна встановити контроль над кордоном, українські ЗМІ - отримати можливість працювати на всьому Донбасі, і потрібно "вирішити щось" із голосуванням переселенців.

Читайте також: Пристайко про вибори в ОРДЛО: Ніякої "зради" не заплановано

На думку Кремля, вибори нібито мають відбутися в ОРДЛО до передачі Україні контролю над кордоном. Брок каже: як це зробити - питання переговорів. "На столі є ідея про спільний контроль над кордоном з боку України і ОБСЄ. Для України... це питання суверенітету", - зазначив він.

Єврочиновник сказав, що зараз Україна доводить, що з її боку є добра воля, і це, на його думку, "дуже допоможе" міжнародній позиції країни.  "А ось із російської сторони ми поки не бачимо руху. І це не тільки я кажу. Думки місії ОБСЄ дуже схожі з моїми", - підсумував Брок.

Читайте також: Як переселенці зможуть обрати мера Донецька: пояснює голова ЦВК

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить