RU

У Азарова заговорили про федеративну Україну

30.04.2010, 13:45

Віце-прем'єр-міністр з питань регіональної політики Віктор Тихонов виступає за федералізацію України. Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Газета 2000".

В.Тихонов наголосив: "Я переконаний прихильник ідеї децентралізації влади і федералізму. І я не самотній: в кінці XIX - початку ХХ ст. Михайло Драгоманов і Михайло Грушевський бачили Україну федерацією. У 1991 році під час перших виборів Президента двоє з чотирьох кандидатів - В’ячеслав Чорновіл і Володимир Гриньов - виступали за федеративний устрій. Тогочасний Голова ВР Іван Плющ також публічно висловлювався за децентралізацію влади і федералізацію".

"Конституція 1996 року поставила крапку у цій дискусії і закріпила унітарний статус держави. Але водночас більшість питань територіальної організації держави не були вирішені. Практика показала, що наявна модель не відповідає сучасним завданням. Скільки б ми не говорили про прагнення стати в один ряд з розвиненими країнами Європи, якщо не будемо нічого змінювати, то навряд чи досягнемо позитивних зсувів", - резюмував він.

Також В.Тихонов наголосив, що саме тому Президент Віктор Янукович поставив перед урядом стратегічне завдання з децентралізації влади. "Напрацювання в цій сфері є, але це справа не одного місяця", - сказав віце-прем'єр-міністр.

Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини