RU

У Авакова розповіли про новий загадковий департамент Нацполіції

04.06.2020, 18:03
У Авакова розповіли про новий загадковий департамент Нацполіції - Фото
Арсен Аваков (Фото: прес-служба МВС)

На сайті МВС з'явилася інформація про недавно створений департамент захисту інтересів суспільства і держави, про який ще тиждень тому в міністерстві відмовлялися що-небудь повідомляти.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Департамент входить до складу кримінальної поліції. Згідно з даними МВС, він займається оперативно-розшуковою діяльністю в разі "правопорушень, що посягають на громадську безпеку і порядок, права та свободи людини і громадянина".

Основні завдання департаменту:

- участь у реалізації "державної політики в сфері забезпечення громадської (суспільної) безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави";

- оперативна-розшукова діяльність.

Функціонально департамент, за інформацією МВС, має запобігати злочинам на расовому, національному, релігійному, "політичному"  ґрунті; злочинам проти виборчих, трудових та особистих прав і свобод, проти довкілля, проти журналістів, "проти авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян".

Крім того до функцій департаменту входить запобігання масовим заворушенням, "поширенню матеріалів із закликами до насильства, жорстокості, розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі, посяганням на права і свободи людини, зокрема з використанням ЗМІ".

Також департамент повинен запобігати злочинам, що перешкоджають діяльності державного або громадського діяча, не допускати порушень роботи об'єктів інфраструктури і життєзабезпечення населення та протидіяти створенню незаконних воєнізованих формувань.

Зокрема відзначається, що департамент буде протидіяти зазіханням на особисті права та свободи громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Департамент очолив полковник поліції Олексій Макаров.

  • 25 травня Центр протидії корупції повідомив, що 12 березня в Нацполіції створили Департамент захисту інтересів суспільства і держави. При цьому інформації про новий підрозділ у відкритому доступі не було. У МВС журналістам також відмовилися повідомити що-небудь про новий департамент, пославшись на службовий характер інформації.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини