RU

Тюремний термін за наклеп порушує права людини, - Лутковська

02.08.2012, 15:23
Тюремний термін за наклеп порушує права людини, - Лутковська - Фото
Валерія Лутковська
Проект закону про криміналізацію відповідальності за наклеп і образу суперечать Конституції України та її міжнародним зобов'язанням. Про це сьогодні на прес-конференції заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Лутковська уточнила, що офіс омбудсмена проаналізував проект змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів №11013 народного депутата Віталія Журавського, який пропонує встановити кримінальну відповідальність за наклеп і образу.

Омбудсмен дійшла висновку, що прийняття даного законопроекту не є доцільним, оскільки в результаті його реалізації можуть бути порушені права людини.

Зокрема, подібна новація може призвести до надмірного обмеження свободи вираження поглядів і надасть стримуючий ефект на діяльність ЗМІ. "Проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексу суперечить Конституції України, Європейської конвенції про права людини і міжнародним зобов'язанням України", - зазначила Лутковська.

Сьогодні до кінця дня  висновок Лутковської з даного документу буде розміщено на сайті омбудсмена.

Нагадаємо, в Партія регіонів пропонують повернутися до радянської практики покарання за наклеп і карати за поширення неправдивої інформації не тільки штрафами, але й тюремним ув'язненням. Відповідний законопроект депутата Віталія Журавського про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексу зареєстрований в Раді. Журавський впевнений, що завдяки цьому закону "люди будуть думати, перш ніж говорити". Депутат пропонує вважати наклепом поширення "завідомо неправдивих відомостей, що ображають честь і гідність людини або підривають її репутацію". Залежно від складу і тяжкості злочину за розповсюдження такої інформації кривдника пропонується карати штрафом в розмірі від 500 до 5000 неоподатковуваних мінімумів (від 8500 грн. до 85 тис.грн.), виправними роботами або арештом від трьох до восьми місяців. Якщо поширена інформація привела до серйозного погіршення здоров'я, то за її поширення передбачається ввести тюремне ув'язнення на строк від трьох до п'яти років.

Досьє на Валерію Лутковську
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини