RU

Тюремники скаржаться на перекручені слова про відпустку Тимошенко

11.06.2013, 14:16
Тюремники скаржаться на перекручені слова про відпустку Тимошенко - Фото
Фото: ЕРА
Засудженому можуть дозволити короткостроковий виїзд тільки за умови його перебування в колонії мінімального рівня безпеки і при наявності документальних підтверджень. Про це заявив помічник голови Державної пенітенціарної служби України Ігор Андрушко, коментуючи ситуацію, яка склалася щодо його коментаря з приводу порядку надання ув'язненим особам права на короткочасні виїзди.

"Журналіст, з яким я спілкувався, попросив мене роз'яснити законодавство з цього питання, що я, власне і зробив. Якщо ж деякі ЗМІ дозволили собі зробити висновки з моїх слів, на які я навіть не натякав, я був неприємно здивований. Адже домальовування власної суті до коментарю того чи іншого спікера не додає професіоналізму представникам ЗМІ ", - сказав Андрушко, якого цитує прес-служба ДПтС.

За його словами, процедура надання засудженим короткочасних виїздів, яку він роз'яснював представникам ЗМІ, стосується осіб, які відбувають покарання у виправних колоніях мінімального рівня безпеки, та осіб, що утримуються в ділянках соціальної реабілітації виправних колоній середнього рівня безпеки.

"І це все. Тільки у двох випадках передбачена така можливість чинним законодавством та інструкціями, якими регламентуються діяльність пенітенціарної служби. Іншого немає. Але головне, що законом чітко регламентовані вимоги до подання такої заяви засудженою особою, чітко регламентований і перелік підстав. А вимоги передбачають обов'язкове надання документальних підтверджень", - додав він.

Андрушко також назвав спекуляціями заяви адвоката засудженої Юлії Тимошенко Сергія Власенка. "Він не тільки спотворив, як йому вигідно, мої слова, він ще й зміг підвищити мене до керівника Державної пенітенціарної служби, коли посилався на нібито мої слова, яких я, ще раз підкреслюю, не говорив", - додав Андрушко.

Помічник голови ДПтС просить ЗМІ більше не трактувати його слова по-своєму і не вигадувати сенсацій: "Я прошу не фантазувати на цю тему і таким чином не змушувати мене щось спростовувати, хоча з самого початку я нічого подібного, як це зараз виглядає в ЗМІ, і не заявляв", - сказав він.

Адвокатам Тимошенко Андрушко порадив детальніше ознайомитися з порядком надання засудженим короткочасних виїздів, щоб даремно не радити екс-прем'єру "писати безпідставні звернення".

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Ігор Андрушко повідомив, що Тимошенко можуть відпустити додому - до хворої матері. Сьогодні стало відомо, що Тимошенко написала заяву з проханням відпустити її до матері.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини