RU

Туск про безвізовий режим України: Ми можемо виграти ці перегони

06.12.2016, 16:27
Туск про безвізовий режим України: Ми можемо виграти ці перегони - Фото
Дональд Туск (фото - EPA)
Керівні інститути Євросоюзу і країни-члени несуть велику політичну відповідальність і не повинні втратити довіру з боку України і Грузії щодо якнайшвидшого надання цим країнам безвізового режиму. Про це йдеться в листі президента Європейської ради Дональда Туска президенту Європарламенту Мартіну Шульцу, наявному в розпорядженні Укрінформу.

"Ми висунули вимоги до наших партнерів, які заплатили високу ціну в проведенні болючих реформ і навіть піддавалися великому політичному ризику. Вони сприйняли ці виклики, маючи тверду віру, що ЄС буде здатний виконати власні обіцянки. Отже, хочу повторити, що ми можемо втратити не тільки соціальні, політичні та економічні інтереси, і не тільки майбутнє наших відносин з сусідами, але також і особливо - нашу довіру", - зазначив Туск про неприпустимість зволікання з процесом прийняття рішення в ЄС про надання Україні і Грузії безвізових режимів.

У листі президент Європейської ради відзначає, що головна причина гальмування безвізових режимів для цих двох країн полягає у відсутності домовленостей між Європарламентом і Радою ЄС, тобто країнами-членами, в введенні нового так званого механізму припинення безвізових режимів з усіма третіми країнами.

"На кону зараз справедливі надії і прагнення сусідніх націй, а також і репутація Європейського Союзу", - підкреслив Туск.

У зв'язку з цим глава ЄС висловив надію, що Європарламент і Рада ЄС якомога швидше досягнуть компромісу в питанні нового механізму припинення.

"Час не на нашому боці, але ми ще можемо виграти ці перегони", - переконаний Туск.

30 листопада повідомлялося, що рішення про надання українцям безвізового режиму з ЄС відкладається через вибори у Франції та Німеччині.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини