RU

Турчинов: Звільнення Донбасу в межах формату АТО неможливо

13.06.2017, 11:39
Турчинов: Звільнення Донбасу в межах формату АТО неможливо - Фото
Олександр Турчинов
Необхідно завершити антитерористичну операцію в Донбасі і перейти до нового формату захисту України від гібридної війни, яку веде країна-агресор РФ. Про це у себе в Facebook повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

"Військові дії, які йдуть на сході нашої країни, і за масштабами, і головне, за тривалістю, вони тривають вже три роки і переросли формат АТО", - зазначив він.

За його словами, антитерористична операція виконала "дуже багато важливих завдань".

"По-перше, в рамках АТО почалося звільнення окупованої території, ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські і місцеві вибори. У той же час прийшла необхідність вийти на новий формат захисту країни", - підкреслив Турчинов.

Він уточнив, що чинне українське законодавство передбачає два основних випадки, коли допустимо бойове використання ЗСУ.

"Перший - це вже знайомий нам формат антитерористичної операції і другий варіант - це оприлюднення війни", - сказав Турчинов.

"Ще раз хочу сказати, що для захисту країни необхідно ефективно використовувати ЗСУ, щоб протистояти агресії. Настав час захистити Україну в умовах гібридної агресії РФ, а не втискувати масштабні проблеми, які стоять перед нами, в досить обмеженому форматі АТО", - зазначив секретар РНБО.

За його словами, прийшов час визначити новий формат, який дозволить ефективно захистити Україну від гібридних методів війни.

"Прийшов час не просто визнати окремі райони Донецької і Луганської областей окупованими, а на законодавчому рівні запропонувати основні позиції щодо їх звільнення. Крім того, необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати президенту право використовувати ЗСУ та інших військових формувань проти гібридної агресії, яка стоїть перед нами з боку РФ", - підкреслив секретар РНБО.

Він вважає, що необхідно надати можливість створення постійно діючого оперативного штабу з широкими повноваженнями, який би забезпечував комплексне керівництво Збройними Силами, силовими структурами, в тому числі і військово-цивільними адміністраціями.

"Такий підхід не перекреслює Мінськ. Навпаки, я вважаю, що він створює фундамент для реалізації мінських угод тому, що їх реалізація неможлива без вирішення питань безпеки, без звільнення окупованої української території, без припинення вогню, без зупинки військової агресії гібридних військ РФ", - сказав Турчинов.

Секретар РНБО додав, що це питання, яке потребує обговорення в експертному середовищі.

Читайте також: Турчинов закликав керівництво АТО збивати російські безпілотники

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини