RU

Турчинов підписав закон про окуповану територію

28.04.2014, 12:15
Турчинов підписав закон про окуповану територію - Фото
Олександр Турчинов
Виконуючий обов'язки президента України Олександр Турчинов сьогодні підписав закон України №1207 -VII "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України". Про це повідомляє прес-служба в.о. глави держави.

15 квітня Верховна Рада 228 голосами у другому читанні підтримала законопроект № 4473-1 "Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України".

Зокрема, відповідно до закону, тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Даний закон визначає, що тимчасово окупованій території України є:

- територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя;

- внутрішні води і територіальне море України, його дно і надра, на яких Україна здійснює суверенітет, континентальний шельф і виняткова економічна зона, де Україна відповідно до свого законодавства користується фіскальними, санітарними, імміграційними та митними правами, а в особливій економічній зоні і на континентальному шельфі - суверенними правами і юрисдикцією;

- підводний простір в межах територіального моря;

- повітряний простір, розташований над зазначеною територією.

Під час проведення виборів президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму голосування громадян України на тимчасово окупованій території не організує і не проводиться.

Документом визначено також, що примусове зарахування громадян України до громадян іншої держави не визнається.

Також в документі зазначається, що на тимчасово окупованій території право власності охороняється відповідно до законодавства України.

Крім того, закон передбачає, що у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та м. Севастополя,  правосуддя щодо справ цієї території буде здійснюватися відповідними судами м. Києва.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини