11.04.2019, 13:05

Турчинов: Росія готується до масштабної континентальної війни

Турчинов: Росія готується до масштабної континентальної війни - Фото
Олександр Турчинов (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Секретар РНБО застеріг: першим плацдармом, який росіяни спробують взяти при масштабному наступі в Європі, буде Україна

Росія готується до повномасштабної континентальної війни в Європі, в останні роки накопичуючи на своїх східних рубежах ударні угруповання військ. Про це секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов  заявив сьогодні в ході 12-го Київського безпекового форуму.

"Найбільша небезпека полягає в тому, що Росія не зупиняється на захоплених окупованих територіях. Ми бачимо, як в останні роки дуже швидко розвивається (російська) військова інфраструктура вздовж українського кордону", - зазначив він.

За словами секретаря РНБО, на схід від України розташована 8 армія Південного військового округу ЗС РФ, на півночі - 20 армія ЗВО ЗС РФ. У резерві росіяни тримають 1 танкову армію, 49 і 58 загальновійськові армії.

Читайте також: США завдадуть ядерного удару по Польщі, якщо туди зайде РФ - генерал

"Для забезпечення наступу, який готується, я підкреслюю - готується Російською Федерацією, будуть використовуватися 6 і 4 армії Військово-космічних сил ЗС РФ: вони розмістили уздовж нашого кордону вісім ракетних бригад. Для наступу на можливому театрі військових дій в Україні готуються чотири дивізії і п'ять бригад Повітряно-десантних військ ЗС РФ, п'ять бригад і один полк морської піхоти", - перерахував він.

За його словами, навіть цей ресурс Росія вважає недостатнім, так як в Південному військовому окрузі почалося формування шести резервних, так званих козацьких дивізій.

Читайте також: "Білорусь чекає війна і анексія". Інтерв'ю з колишнім главою НАТО

Також можуть бути застосовані Чорноморський флот, Каспійська флотилія і 22-й армійський корпус в окупованому Криму.

"Росія не просто вкладає мільярдні ресурси в розвиток військової інфраструктури, вона готується до повномасштабних військових дій, до повномасштабної континентальної війні в Європі", - підкреслив Турчинов, додавши, що першим плацдармом, які росіяни спробують взяти, буде Україна.

"Щоб ви розуміли небезпеку, яка щодня загрожує нашій державі: сукупний перший пуск ракетних комплексів, які сконцентровані уздовж нашого кордону, на Чорному, Азовському морях, сьогодні перевищує 364 ракетних пуски. Це колосальна ударна міць", - додав він.

Читайте також: "У Путіна дві мети. Першу - досягнуто". Інтерв'ю з Кваснєвським

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.