Турчинов про Зеленського: Порошенко хотів домовитися з Путіним

15.07.2019, 14:03
Турчинов про Зеленського: Порошенко хотів домовитися з Путіним - Фото
Олександр Турчинов (фото - прес-служба РНБО)

Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов вважає, що президент Володимир Зеленський "щиро хоче миру" в Донбасі. Про це він сказав в інтерв'ю виданню Лівий берег.

"Особисте моє враження: нове керівництво країни, як і мільйони наших громадян, повірило російській пропаганді, яка є важливою складовою гібридної війни. Вони буквально сприйняли нав'язану суспільству тезу, що "миру немає, тому що цього не хотіла українська влада", - зазначив Турчинов.

За його словами, риторика команди Зеленського на цю тему повністю "підтверджує цю тезу".

"Думаю, Зеленський щиро хоче миру. Але і Порошенко  його дуже сильно хотів. Пам'ятаю свої дискусії з Петром Олексійовичем відразу після його інавгурації. У нього в той час теж була ілюзія щодо швидкого миру. Згадайте його виборчу кампанію. Він теж збирався сісти за стіл переговорів з Путіним  і швидко про все з ним домовитися", - зазначив Турчинов.

Він уточнив, що Порошенку "вистачило трохи більше місяця", щоб розібратися, що це неможливо.

"... Що війна Росії проти України - це не "емоції", не випадковий збіг обставин. В її реальній мотивації немає фактора російськомовних жителів Донбасу чи Криму. В її основі - глобальна імперсько-реваншистська стратегія Путіна. Це фактор його виживання. Йому потрібна вся Україна, без якої неможливий імперський реванш. Йому потрібна переможна війна, без якої його режим втрачає мотивацію свого існування", - підкреслив Турчинов.

Відповідаючи на питання, поки Путін живий, війна в Україні не закінчиться, Турчинов сказав: "Його умови банально зводяться до української капітуляції. На таких умовах мир - будь ласка. Але такі умови Україна ніколи не прийме. Український народ не прийме".

11 липня Турчинов заявив, що оточення Зеленського синхронізує його заяви з "брудними провокаціями" тих, хто веде проти України війну.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников