RU

Тупицького потрібно відсторонити від посади судді КСУ – представник Зеленського в суді

24.12.2020, 19:44
Тупицького потрібно відсторонити від посади судді КСУ – представник Зеленського в суді - Фото
Олександр Тупицький (Фото: пресслужба КСУ)

Виклик глави Конституційного суду Олександра Тупицького в Офіс генпрокурора для вручення підозри виправданий, а оприлюднені записи дають підстави для його звільнення з посади, вважає представник президента в КСУ Федір Веніславський. Його коментар надала  LIGA.net пресслужба Офісу президента.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Веніславський зазначив, що запис розмови, під час якої Тупицький намагався відрадити бізнесмена Владислава Дрегера свідчити проти колишнього голови Вищого господарського суду  Віктора Татькова, а можливо і проти нього самого, зроблено легально – це було негласне зняття інформації, на що є дозвіл суду.

"І саме це стало підставою, щоб було зареєстровано кримінальне провадження, і пана Тупицького було викликано для оголошення про підозру", – сказав Веніславський.

За його словами, справу порушено за двома статтями – 384 (Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) і 386 (Перешкоджання явці свідка, потерпілого, експерта, примус їх до відмови від давання показів) КК.

Представник президента в КСУ переконаний, що вже самі записи свідчать, що Тупицький "не відповідає тим критеріям судді Конституційного суду, які закріплено в Конституції".

"Думаю, цей факт є достатнім для того, щоб судді КС мінімум на зборах, спеціальному засіданні, розглянули питання, чи може суддя Тупицький бути суддею Конституційного суду", – резюмував Веніславський.

Так само вважає глава комітету Ради з антикорупційної політики Анастасія Радіна. "Наступним кроком має бути усунення пана Тупицького з посади, як власне і передбачає Кримінальний процесуальний кодекс. Це може зробити суд", – сказала вона.

Вадим Ребрина, Юрий Смирнов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини