RU

ЦВК зареєстрував нових депутатів замість Власенка і Веревського

18.03.2013, 17:40
ЦВК зареєстрував нових депутатів замість Власенка і Веревського - Фото
86ca1553a281044c0d8077587edb37f0.jpg
Центральна виборча комісія України (ЦВК) зареєструвала народними депутатами Романа Стаднійчука за списком партії Батьківщина і Александа Козуба за списком Партії регіонів замість  Сергія Власенка та Андрія Веревського.

За рішення проголосували дев'ять членів ЦВК, шість - утрималися, передає Інтерфакс-Україна.

Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що 14 березня Власенко подав до ВАСУ заяву про оскарження даного рішення про позбавлення його депутатських повноважень у Верховному суді. За її словами, ВАСУ повинен прийняти рішення про допуск до перегляду цього вердикту в Верховному суді протягом 15 днів, тобто до 27 березня.

Вона також нагадала, що з даного питання до Конституційного суду в понеділок надійшло подання 54 народних депутатів. Тому ЦВК не може розглядати питання про реєстрації народного депутата за списком Батьківщини до розгляду зазначених звернень.

Заступник глави ЦВК Андрій Магера зазначив, що, за даними ЗМІ, вже подано звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). За його словами, у випадку винесення рішення на користь Власенка ЦВК виявиться "в дуже поганому становищі в цій неординарній ситуації".

Голова ЦВК Володимир Шаповал також утримався від голосування з даного питання. Він пояснив, що нічого не має проти реєстрації депутата за списком Партії регіонів замість Веревського, але в проект рішення внесений пункт і про реєстрацію Стаднійчука.

Голова ЦВК повідомив, що Стаднійчук подав документи для реєстрації народним депутатом, які у нього "викликають сумнів": при реєстрації кандидатом він вказав, що займає посаду керуючого партнера адвокатського об'єднання Немесиду, але в трудовій книжці про це не згадується.

В кінцевому підсумку за ухвалення рішення проголосували дев'ять членів ЦВК, призначених за квотою провладної більшості, шість членів ЦВК утрималися.

Стаднійчук, 1980 року народження, керуючий партнер адвокатського об'єднання Немесида, безпартійний, поживає в селі Слобода-Шаргородська (Шаргородський р-н, Вінницька область), включений у список Батьківщини під номером 65.

Козуб, 1956 року народження, поживає в Запоріжжі, народний депутат VI скликання, член Партії регіонів, включений до списку Партії регіонів під номером 80.

Нагадаємо, на початку березня Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) задовольнив позов спікера Ради Володимира Рибака і позбавив Веревського і Власенка депутатських повноважень за сумісництво. Щодо Власенка суд прийшов до висновку, що, захищаючи  Юлію Тимошенко, депутат виконував функції адвоката.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини