RU

ЦВК вирішила вписати Тимошенко і Луценка у виборчі бюлетені

29.08.2012, 17:56
ЦВК вирішила вписати Тимошенко і Луценка у виборчі бюлетені - Фото
7d7d5e84c46e0804556da547002ca21d.jpg
Прізвища засуджених Юлії Тимошенко і Юрія Луценка будуть вказані у виборчих бюлетенях. Про це в коментарі журналістам заявив член Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, сьогодні на засіданні ЦВК при затвердження форми і тексту виборчого бюлетеня виникло питання: чи вказувати в першій п'ятірці списку ВО Батьківщина імена Тимошенко і Луценка, які не були зареєстровані ЦВК кандидатами в народні депутати, але, тим не менш, залишаються в партійному списку, затвердженому на з'їзді.

Коментуючи прийняте ЦВК рішення, Магера зазначив, що в бюлетенях будуть вказані прізвища всіх кандидатів, що ввійшли в першу п'ятірку виборчих списків партій. "Це будуть перші п'ять осіб, висунуті на з'їздах партій, зокрема, до прийняття рішення ЦВК про відмову в реєстрації окремих кандидатів", - сказав він.

Відповідаючи на питання, чи будуть у бюлетенях зазначені прізвища Тимошенко і Луценка, Магера сказав: "Так, це передбачено законом (про вибори народних депутатів, - ред.), статтею 80".

Раніше на засіданні комісії член ЦВК Жанна Усенко-Чорна зазначила, що ЦВК може ухвалити рішення про виключення кандидата зі списку тільки в одному випадку - у разі його смерті. Крім того, сам кандидат може ініціювати своє виключення зі списку, або не давши згоду балотуватися, або відкликавши заяву про такій злагоді. Рішення про виключення кандидатів зі списку може прийняти також сам партійний з'їзд.

Нагадаємо, раніше ЦВК зареєструвала кандидатів у народні депутати за партійним списком ВО Батьківщина, не включивши до нього Тимошенко і Луценка. Вищий адміністративний суд підтвердив законність цього рішення.

"Деякі вітчизняні та зарубіжні коментатори трактують дії комісії в цьому контексті як помилкові. Вони вважають, що, згідно з Конституцією, ці дві людини повинні були отримати статус кандидатів у народні депутати. На мою ж думку, ЦВК в даному випадку діяв законно. Більш того, якщо б ми прийняли інше рішення, комісія виглядала б безпосереднім і зацікавленим учасником політичного процесу", - сказав голова ЦВК Володимир Шаповал під час зустрічі з новим послом Німеччини в Україні Крістофом Вайлем.

Досьє на Андрія Магеру


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини