RU

ЦВК виключив Тимошенко й Луценка зі списку Батьківщини

08.08.2012, 16:39
ЦВК виключив Тимошенко й Луценка зі списку Батьківщини - Фото
fa6d73058b9b3893e44d9a991a8fa6cc.jpg
Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатів у народні депутати за партійним списком ВО Батьківщина, виключивши з нього Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. Таке рішення було прийнято ЦВК сьогодні.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, заступник голови Центрвиборчкому Жанна Усенко-Чорна пояснила, що 3 серпня в ЦВК надійшла заява ВО Батьківщина і всі необхідні документи на реєстрацію списку. Всього було висунуто 225 кандидатів, але, як встановив ЦВК, серед поданих документів автобіографії Тимошенко і Луценка містять дані про наявність у них "політично мотивованих" судимостей.

Усенко-Чорна зазначила, що члени ЦВК не можуть давати свою оцінку мотивам судимостей. "Таким чином, щодо Тимошенко і Луценка подані документи, що вказують на наявність у них непогашених і незнятих судимостей. У Центральній виборчій комісії відсутні правові підстави для реєстрації Юлії Тимошенко і Юрія Луценка кандидатами в народні депутати", - сказала вона.

При цьому Усенко-Чорна нагадала, що раніше ЦВК виключив зі списку Батьківщини 13 осіб, які не подали свої заяви. Що стосується документів інших 210 чоловік, то Центральна виборча комісія встановила їх відповідність закону. Таким чином, кандидатами за партійним списком Батьківщини зареєстровані 210 осіб.

Після виключення Тимошенко і Луценка перша десятка опозиційного списку фактично виглядає так: Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко, Олександр Турчинов, В'ячеслав Кириленко, Григорій Немиря, Сергій Соболєв, Борис Тарасюк, Микола Томенко, Микола Княжицький, Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, Тимошенко значиться першим номером у списку Батьківщини, Луценко - п'ятий. В опозиції заявляли, що ЦВК має зареєструвати партійні списки з прізвищами ув'язнених політиків. "Немає підстав повернути нам списки. Це не відповідає вимогам законів України і Конституції", - зазначив Олександр Турчинов.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини