RU

ЦВК: самовідвід мажоритарників ускладнює процес друку бюлетенів

08.10.2012, 12:16
ЦВК: самовідвід мажоритарників ускладнює процес друку бюлетенів - Фото
Жанна Усенко-Чорна
Бюлетені для голосування за партійними списками вже надруковані повністю. Про це повідомила заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Жанна Усенко-Чорна.

Але, за її словами, виникла проблема з друком бюлетенів для голосування в мажоритарних округах через масові відмови кандидатів від участі у виборах. "Відвантаження (бюлетенів для голосування за партійними списками) з поліграфкомбінату Україна на складські приміщення Спецзв'язку (Державне підприємство спеціального зв'язку) почалася ще в середу, 3 жовтня. Однак, інакше склалася ситуація з виготовленням виборчих бюлетенів для одномандатних виборчих округів", - повідомила Усенко-Чорна, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, "вперше за кілька виборчих процесів через масові відмови мажоритарників балотуватися виникла реальна проблема з виготовленням бюлетенів для голосування в одномандатних виборчих округах".

Вона підкреслила, що на приблизно третину питань, які розглядає ЦВК на засіданнях, стосується скасування реєстрації кандидатів - мажоритарників.

"А це означає, що ЦВК постійно вносить зміни в тексти виборчих бюлетенів. Відповідно, ми не можемо почати повноцінний друк, повністю здійснити передачу на поліграфкомбінат текстів усіх виборчих бюлетенів для голосування в мажоритарних округах, оскільки вони приречені на внесення в них змін в частині вибулих з балотування кандидатів. ЦВК знаходиться в ситуації сапера на мінному полі в очікуванні чергової порції відмовників", - констатувала заступник голови ЦВК.

Вона також підкреслила, що якщо мажоритарники почнуть масово зніматися з балотування після виготовлення бюлетенів, то членам дільничних виборчих комісій доведеться ставити штамп "вибув" у тексті бюлетеня навпроти вибулих кандидатів. "Це небезпечна ситуація. Під загрозу ставиться можливість виборця вільно сформувати свій вибір, оскільки штамп може бути випадково або умисне проставлений навпроти не того кандидата, який вибув. З'явиться можливість для зловживань на місцях", - підкреслила Усенко-Чорна.

За її словами, на деяких округах спостерігається велика кількість технічних кандидатів, які реєструвалися, переслідуючи виключно технологічні цілі: нанести іміджеві втрати іншим кандидатам, або є повними тезками прохідних кандидатів, або ж з метою "продажу" своїх членів дільничним виборчим комісіям.

"Залишається тільки сподіватися, що в кінцевому підсумку нам вдасться уникнути ситуацій, що ставлять під сумнів результати виборів в окрузі. Адже проштампований не у відповідності з рішенням ЦВК бюлетень визнається недійсним. Це може бути використано як технологія "вибивання" відданих за певного кандидата голосів. Така можливість легко може бути взята на озброєння штабами деяких кандидатів, як маніпуляційна технологія корегування результатів голосування на окрузі", - підкреслила вона.

Заступник голови ЦВК також повідомила, що ЦВК передала для друку на поліграфкомбінат тексти порядку 130 бюлетенів по мажоритарних округах. Однак, в ряді з них вже є випадки скасування реєстрації кандидатів. "У свій час ЦВК розгляне цю проблему і вирішить, як діяти далі, щоб заощадити державні кошти і не допустити передруку бюлетенів, принаймні, у великій кількості", - заявила вона.

Усенко-Чорна також нагадала, що бюлетені повинні бути передані в окружні виборчкоми не пізніше, ніж за 7 днів до дня виборів. "Чаже не поспс для друку бюлетенів поки ще є. Зокрема, в 2007 році ми з поліграфкомбінатом Україна за 18 днів впоралися з таким завданням. Однак зараз ЦВК не може не поспішати, оскільки загальний тираж більше в два рази. ЦВК змушена діяти превентивно, щоб нейтралізувати всі негативні фактори", - резюмувала заступник голлви ЦВК.

За її словами, вартість одного бюлетеня для голосування за партійними списками складає в середньому 0,87 грн., для голосування в мажоритарних округах - 0,72 грн.

Досьє на Жанну Усенко-Чорну
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини