RU

ЦВК просить Раду екстрено зібратися заради перевиборів

07.11.2012, 13:59
ЦВК просить Раду екстрено зібратися заради перевиборів - Фото
e4e2e7bfdb4e3b7ea80f3990b241d92d.jpg
Заступник голови Центральної виборчої комісії України Жанна Усенко-Чорна вважає, що Верховна Рада повинна зібратися на позачергове засідання, щоб прийняти спеціальний закон, що регулює проведення повторних виборів в спірних мажоритарних округах. Про це вона сказала в коментарі журналістам сьогодні.

"У ряді округів ситуація склалася таким чином, що ми маємо не латентну, а абсолютно відкриту кризу політичного характеру. Законодавство дану ситуацію не регулює. Для того, щоб врегулювати цю ситуацію, Верховна Рада повинна терміново зібратися і прийняти рішення, за прикладом того, яке було прийнято в 2004 році - прийняти спеціальний закон про порядок проведення або повторного голосування в ряді спірних округів", - зазначила Усенко-Чорна, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Заступник голови ЦВК підкреслила, що сьогодні ніхто не може дати гарантії, чи збережені виборчі бюлетені, інша виборча документація, на підставі якої можна встановити результати в цих округах.

"Верховна Рада повинна прийняти закон для виходу з такого політичної кризи. Парламент повинен діяти в екстреному режимі, і реагувати, незалежно від свого календарного плану. Ситуація в країні вимагає такої реакції Верховної Ради", - сказала вона.

На уточнююче питання, чи не регулюють ситуацію постанови парламенту, прийняті вчора, Усенко-Чорна сказала: "Рада повинна прийняти рішення, адекватне сьогоднішній ситуації. Я думаю, ці постанови взаємовиключні, і абсолютно неадекватні тій ситуації, яка є сьогодні".

Нагадаємо, вчора Верховна Рада рекомендувала ЦВК провести перевибори в п'яти проблемних округах. Перед цим Центрвиборчком визнав неможливість встановлення достовірних результатів виборів в округах: N94, 132, 194, 197, 223.
Округ № 94 (Київська область) - за офіційними даними з сайту ЦВК, перемогла кандидат від Партії регіонів Тетяна Засуха - 41,80%. Представник Батьківщини Віктор Романюк програв їй 39,81%.

Округ № 132 (Миколаївська область). За первинними даними ЦВК, переміг кандидат від опозиції Аркадій Корнацький - 39,66%. Його конкурент, представник ПР і заступник губернатора Миколаївської області Віталій Травянко отримав 34,09%. Пізніше цифри на сайті ЦВК змінилися: кількість голосів у Корнацького залишилася незмінною - 39,66%, а у Травянка показник зріс до 39,97%.

Округ № 194 (Черкаська область) - вибори виграв кандидат від Батьківщини Микола Булатецький - 40,79%. Програла самовисуванець, (пов'язують з Дмитром Фірташем) Валентина Жуковська - 25,29%.

Округ № 197
(Черкаська область) - в лідери гонки вирвався і в кінцевому підсумку переміг на виборах  самовисуванець, перебіжчик, екс-бютівець і мільйонер Богдан Губський.

Округ № 223 (Київ) - досі не завершено процес підрахунку голосів. Борьтьбу за мандат в цьому окрузі ведуть самовисуванець, екс-голова Шевченківської райдержадміністрації Віктор Пилипишин та член Свободи Юрій Левченко.

Вибори-2012: досьє партій
Вибори-2012: всі новини й аналітика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини