RU

ЦВК просить КСУ розтлумачити участь судимих ​​у виборах

10.01.2014, 09:46
ЦВК просить КСУ розтлумачити участь судимих ​​у виборах - Фото
97d2303b45b0f21c7eefade1057774f3.jpg
Центральна виборча комісія прийняла текст подання до Конституційного суду України, в якому просить офіційно витлумачити, чи може громадянин з непогашеною або незнятою судимістю за умисний злочин балотуватися на посаду президента України.

"Комісія прийняла текст конституційного подання щодо офіційного тлумачення положень пункту 20 частини першої статті 92, частин другої, шостої статті 103 Конституції України та частини четвертої статті 9 Закону України "Про вибори Президента України "в аспекті питання, чи може бути висунутий і зареєстрований кандидатом на пост президента України і бути обраним президентом України громадянин України, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку, і вирішила звернутися з ним до Конституційного Суду України", - йдеться в заяві ЦВК.

Чинний закон про вибори президента України в ст. 9, ч. 4 визначає: "Не може бути висунутий кандидатом на пост президента України громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку".

Водночас, у ст. 103 Конституції України прямо не сказано про таке обмеження: "Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг 35 років , має право голосу, проживає в Україні протягом 10 останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою".

Але одночасно далі в цій же статті зазначено: "Порядок проведення виборів президента України встановлюється законом". При цьому ст. 92 Конституції теж встановлює: "Виключно законами України визначаються організація і порядок проведення виборів та референдумів" .

В даний час відбуває семирічний термін ув'язнення Юлія Тимошенко. Саме її, посилаючись на відповідну статтю Конституції, партія Батьківщина називає кандидатом у президенти на виборах 2015 року. Чиновники виконавчої влади, посилаючись на норму закону про вибори президента України, заявляють про те, участь Тимошенко у президентських виборах виключена.

Читайте також - Інфографіка: Новий глава ЦВК Охендовський. Кар'єра, зв'язки, політичні завдання

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини