RU

ЦВК прийняла протокол зі спірного округу Засухи

05.11.2012, 17:40
ЦВК прийняла протокол зі спірного округу Засухи - Фото
8a26fa1632d7cdfa5a5e66d27aa774fd.jpg
Центральна виборча комісія прийняла паперовий протокол від окружної комісії № 94 (Київська область), де перемогу через суд отримала кандидат від Партії регіонів Татяна Засуха.

Як передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ, згідно з протоколом, який зачитав голова окружкому В'ячеслав Мартинюк, Засуха набрала 41,8% голосів, її конкурент з ВО Батьківщина Віктор Романюк - 39,81%.

В ході розгляду цього питання до голови ОВК у членів Центрвиборчкому виникли численні запитання. Мартинюк розповів, що протокол підписали 13 членів ОВК з 17-ти, ще двоє відмовилися підписувати, а двоє відмовили, але уточнили, що у них є окрема думка. Відповідаючи на уточнюючі питання, Мартинюк пояснив, що в окрузі був проведений повторний підрахунок голосів на восьми дільницях, а на 27-ми голосування визнано недійсним за рішенням суду. Голова ОВК вважає, що рішення суду було прийнято у встановленому законом порядку.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна закликала колег не приймати цей протокол. "ЦВК не повинен навіть торкатися до цього хламу, який нам пропонується. Якщо держава Україна прийме ці протоколи, то можна вважати, що цієї держави не існує", - сказала вона.

У свою чергу, заступник голови ЦВК Андрій Магера поцікавився у Мартинюка, чи вважає він нормальним, що тисячі виборців округу позбавлені права голосу. "А у мене в першу чергу виникає питання до законодавця, який приймав такий закон. Наскільки я знаю, і опозиційні сили, і провладні погоджували дані норми. Якщо є така норма, то ми як окружна комісія зобов'язані її виконувати", - відповів Мартинюк.

Магера заявив, що вважає цифри, вказані в протоколі, недостовірними і такими, що не відображають результати волевиявлення громадян. Однак ЦВК після півгодинного обговорення таки прийняв протокол.

Далі, за процедурою, Центрвиборчком перевіряє зазначені в ньому дані.

Нагадаємо, Засуха перемогла в окрузі №94 з урахуванням рішення Апеляційного суду, згідно з яким окружна виборча отримала підстави для визнання недійсним голосування по 27-ми дільницях (тобто голоси близько 30 тисяч виборців були просто викреслені). У партії УДАР заявили, що в місті Обухові Київської області у 94-му виборчому окрузі відбуваються спотворення результатів волевиявлення. Спочатку в окрузі лідирував Романюк.

Вибори-2012: досьє партій

Вибори-2012: всі новини й  аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини