RU

ЦВК подав Литвину свої зміни в закон про вибори

10.05.2012, 15:58
ЦВК подав Литвину свої зміни в закон про вибори - Фото
0fc4a34b17ca3af3227f9307b28c3811.jpg
Центральна виборча комісія пропонує Верховній Раді внести зміни в закон про вибори. Відповідний проект сьогодні надійде до парламенту з тим, щоб депутати визначилися, чи розглядати пропозиції ЦВК в сесійній залі. Про це повідомив заступник голови ЦВК Андрій Магера на засіданні круглого столу "Нові можливості та особливості змішаної системи виборів-2012".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Магера зазначив, що свої пропозиції ЦВК затвердила на засіданні 8 травня. Сьогодні постанова була підписана. Оскільки члени ЦВК не мають права законодавчої ініціативи, документ буде направлений спікеру Володимиру Литвину.

"Сьогодні постанова підписана. Я думаю, що до кінця дня Верховна Рада його отримає", - сказав він.

Магера підкреслив, що в пропозиціях ЦВК мова йде про низку технічних моментів, і вони жодним чином не стосуються політики. Зокрема, до статті про форму виборчого бюлетеня ЦВК рекомендує внести зміни з тим, щоб крім імені та по батькові кандидата у бюлетені також вказувалася і його прізвище (нардепи забули про прізвища при підготовці закону до голосування, і ця вимога в ньому відсутня, - ред. ).

"Яким чином обирати кандидата, якщо немає прізвища? Якщо буде прізвище (у виборчому бюлетені, - ред.) - буде добре. Якщо не буде прізвища, парламент не погодиться - значить, Центральна виборча комісія візьме на себе відповідальність, прийме постанову і визначить форму бюлетеня, в якій буде вказано прізвище. Якщо комусь не сподобається - хай прийде в суд і скаже, що Центральна виборча комісія неправа і в неї щось з головою не в порядку ", - сказав він.

Також Магера зазначив, що після винесення двох рішень Конституційного суду за нормами закону про вибори народних депутатів ЦВК пропонує записати в законі, що кандидат може балотуватися або в мажоритарному окрузі, або за партійним списком.

Що стосується рішення КСУ в частині закордонного виборчого округу, ЦВК пропонує доповнити закон статтею про підведення підсумків голосування у закордонному виборчому окрузі та надати ці повноваження Центральній виборчій комісії, "і в цілому наділити ЦВК функціями окружної виборчої комісії у закордонному виборчому окрузі".

Досьє на Андрія Магеру
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини