RU

ЦВК починає прийом грошей від кандидатів у депутати та партій

16.07.2012, 16:38
ЦВК починає прийом грошей від кандидатів у депутати та партій - Фото
d60d5d2dc0273ae2299e1280f89d3bb9.jpg
Кандидати в народні депутати України та політичні партії вже зараз можуть вносити грошову заставу, необхідну для участі в осінніх парламентських виборах, на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії (ЦВК). Номер рахунку ЦВК оприлюднила на своєму офіційному сайті 16 липня. Про це повідомив голова правління Комітету виборців (КВУ) Олександр Черненко, передає Інтерфакс-Україна.

"Оскільки рахунок відкритий вже зараз, то, я думаю, що хоч з моменту відкриття рахунку будь-яка людина, яка хоче стати кандидатом, може перераховувати гроші. Думаю, багато хто так і буде робити, але пік платежів буде ближче до виборів", - зазначив Черненко.

За його словами, для реєстрації кандидатів необхідно поряд з іншими документами подати до ЦВК рахунок про сплату грошової застави. "30 липня - старт виборчої кампанії, і, в принципі, кандидати-самовисуванці можуть нести документи в ЦВК хоч із першої хвилини старту", - додав голова КВУ.

Відповідно до закону "Про вибори народних депутатів", для реєстрації кандидата у депутати, який балотується в мажоритарному окрузі, потрібно внести заставу в сумі 12 мінімальних розмірів заробітної плати. Гроші вносить або кандидат (якщо він є самовисуванцем), або партія, яка його висуває.

З 1 липня 2012 року мінімальний розмір заробітної плати становить 1102 грн., отже, для мажоритарників сума грошової застави становить 13 тис. 224 грн.

З метою реєстрації партійного списку політичної партії необхідно внести заставу в сумі 2 тис. мінімальних розмірів заробітної плати, тобто 2 млн. 204 тис. грн.

Вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня. Вони будуть проведені за змішаною системою - по 225 кандидатів оберуть за партійними списками і в мажоритарних округах.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини