RU

ЦВК назвав звинувачення Рахункової палати у розтратах комічними

11.09.2013, 16:48
ЦВК назвав звинувачення Рахункової палати у розтратах комічними - Фото
8a407d76a40cb8e7cdd7d60527700dc7.jpg
Центральна виборча комісія вважає безпідставними та упередженими висновки Рахункової палати України з приводу неефективного витрачання бюджетних коштів на парламентських виборах.

Як повідомляє прес-служба ЦВК, при детальному аналізі фактів, наведених Рахунковою палатою, складається враження, що своїм головним завданням ця поважна установа поставило знайти черговий предмет для огульної критики. "Проте в даному випадку цей предмет виглядає дещо комічно", - йдеться в повідомленні.

Коментуючи заяву про завищення планових витрат на вибори на 7,4 млн.грн., в ЦВК нагадали, що це менше 1% загальних витрат. Рахунковій палаті під час перевірки пояснювали, що спочатку витрати планувалися в умовах невідомої кількості ділянок та учасників виборів - тому їх довелося коригувати.

Створення резерву на виплату зарплати в сумі 40,2 млн.грн. в Центрвиборчкомі пояснили необхідністю планування коштів на виплату зарплати членам комісій, звільнених від виконання своїх обов'язків за основним місцем роботи. При цьому комісія враховувала різницю в оплаті праці різних категорій працівників, коливання середнього розміру зарплати залежно від регіону. "Тому комісією і був утворений зазначений резерв з метою недопущення порушення прав членів виборчих комісій на оплату праці", - зазначили в ЦВК.

"На закінчення, зовсім дивними виглядають претензії Рахункової палати до ЦВК по неефективного витрачання коштів у сумі 955,3 млн.грн. На створення і функціонування системи відеоспостереження. Адже, як відомо, і в тому числі Рахунковій палаті, Центральна виборча комісія не була ініціатором впровадження системи відеоспостереження, а лише виконувала прийняті урядом законодавчих актів", - нагадали в комісії.

ЦВК рекомендує Рахунковій палаті надалі висловлювати експертну думку про доцільність окремих законів на етапі їх прийняття, а не звинувачувати правозастосовний орган, який є виконавцем волі законодавця.

Нагадаємо, прес-служба Рахункової палати вчора повідомила, що значні кошти, виділені з бюджету на проведення парламентських виборів 2012 року, були витрачені неефективно. Зокрема, відомство поставило під сумнів доцільність використання відеокамер на виборчих дільницях.

"На створення і функціонування системи відеоспостереження... неефективно витрачено 955,3 млн.грн. За даними ЦВК, отримані відеоматеріали практично не використовувалися", - йдеться в повідомленні.

Крім того, Рахункова палата констатувала, що ЦВК неналежним чином виконував функції головного розпорядника коштів, виділених з держбюджету на забезпечення діяльності комісії, на підготовку і проведення виборів, - допущено завищення планових обсягів видатків на 7,4 млн.грн. та неефективне використання 15,7 млн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини