ЦВК назвав причину зриву виборів в Маріуполі і Красноармійську

26.10.2015, 10:52
ЦВК назвав причину зриву виборів в Маріуполі і Красноармійську - Фото
4adb23a6e8f32861b96ac185eb56aa9e.jpg

Окремі члени комісій двох міст відмовилися передати бюлетені дільничним виборчим комісіям, повідомив глава ЦВК Михайло Охендовський

Зрив голосування в Маріуполі і Красноармійську Донецької області обумовлений "системною протизаконною бездіяльністю" деяких членів міських виборчих комісій цих населених пунктів. Про це в неділю заявив голова ЦВК Михайло Охендовський під час зустрічі з послами США, Канади і Великобританії, передає прес-служба Центрвиборчкому.

За його словами, окремі члени комісій відмовилися передати бюлетені 213 дільничним виборчим комісіям в Маріуполі і 37 ДВК у Красноармійську.

"При цьому законність рішення щодо друку виборчих бюлетенів для голосування в Маріуполі була встановлена ​​не тільки Центральною виборчою комісією, але і рішенням суду, що набрало законної сили", - заявив Охендовський.

Відзначається, що в Красноармійську суд за п'ять годин до початку голосування скасував рішення міської виборчої комісії з визначення виготовлювача виборчих бюлетенів на тій підставі, що для друку бюлетенів була обрана фізична особа-підприємець, а не юридична особа.

"Подібні рішення приймалися і багатьма іншими територіальними виборчими комісіями. Їх законність в жодному іншому випадку під сумнів не ставилася. Самі бюлетені, виготовлені для голосування в місті Красноармійську, вимогам закону відповідали повністю. Незважаючи на це, такі виборчі бюлетені, навіть будучи отриманими міською виборчою комісією, дільничним виборчим комісіям передані не були", - підкреслив глава ЦВК.

За його словами, подальшу юридичну оцінку події в Маріуполі і Красноармійську повинні дати правоохоронні органи. Центрвиборчком звернувся в міліцію, вказавши на можливу наявність в бездіяльності окремих членів комісії ознак складу злочину, передбаченого статтею 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача).

"Способу дій виборчих комісій в подібних ситуаціях закон про місцеві вибори не передбачає. Тільки Верховна Рада України повинна створити спеціальний юридичний механізм, щоб дати виборцям Маріуполя та Красноармійська можливість реалізувати їхні виборчі права", - йдеться в повідомленні ЦВК.

За словами Охендовського, в ході цієї виборчої кампанії окремі територіальні комісії допускали порушення пасивного виборчого права кандидатів, безпідставно відмовляючи в їх реєстрації. Деякі ТВК систематично відмовлялися виконувати рішення судів, які зобов'язували зареєструвати тих чи інших кандидатів, а також рішення самої ЦВК.

"Очевидно, що майбутні місцеві вибори в окремих районах Донбасу матимуть свою специфіку, не властиву решті території нашої держави. Саме спеціальний закон, про необхідність розробки і прийняття якого сьогодні йдеться, якраз і стане адекватним інструментом врегулювання всіх таких специфічних питань. Це буде закон одноразового використання, так званий закон ad-hoc. Хотілося б, щоб при його розробці були враховані і пропозиції і досвід Центральної виборчої комісії ", - додав голова ЦВК.

Читайте також: Зрив виборів в Маріуполі: що сталося

Місцеві вибори в Україні 2015. LIVE

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии