RU

ЦВК України готова до виборів

26.09.2008, 12:55

Центральна виборча комісія України готова забезпечити проведення можливих позачергових парламентських виборів. Про це представник ЦВК України доповів сьогодні народним депутатам України.

Зокрема заступник голови ЦВК України Жанна Усенко-Чорна, відповідаючи на питання спікера парламенту, якщо гіпотетично в Україні будуть дострокові вибори, чи здатна ЦВК України забезпечити їх прозоре і демократичне проведення, наголосила: "Центральна виборча комісія в будь-яких умовах готова забезпечити виконання покладених на неї законом України функцій і повноважень".

Нагадаємо, що днями Ж. Усенко-Чорна заявила, що у випадку, якщо вибори будуть у грудні, то складання списків виборців буде здійснюватися відповідно до Закону про вибори народних депутатів із використанням основних механізмів і процедур, встановлених Законом про Державний реєстр виборців. "Те, що без введення в експлуатацію автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи реєстр функціонувати не може, є очевидним і об'єктивним фактом", - зазначила вона.

Представник ЦВК України до того ж повідомила, що автоматизована система повинна бути введена в експлуатацію до 15 грудня 2008 року і "сьогодні ще зберігаються теоретичні можливості, щоб ЦВК загалом повністю вклалася у графік виконання робіт". За словами Ж. Усенко-Чорної, укластися в термін можна буде у разі позитивного рішення Конституційного Суду України. Тоді в грудні ЦВК України зможе встановити термін для початку первинного уточнення відомостей реєстру, наповнити базу даних і приступити до реалізації інших положень перехідних норм Закону про Державний реєстр виборців. "Але навіть у разі відсутності позитивного рішення КС, ЦВК допрацює софт власними силами", - пообіцяла вона.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини