RU

ЦВК: Парламентські вибори мають відбутися у березні 2011 року

15.10.2010, 14:40
ЦВК: Парламентські вибори мають відбутися у березні 2011 року - Фото
33ebcdc3c5872032c152ed402fdb6cd3.jpg

ЦВК: Парламентські вибори мають відбутися у березні 2011 року

У листопаді Центральна виборча комісія має оголосити про початок чергових виборів у Верховну Раду України, якщо до цього часу не будуть внесені зміни до Конституції і до закону про вибори народних депутатів. Про це заявив сьогодні на прес-конференції заступник глави ЦВК Андрій Магера.

А.Магера зазначив, що з рішенням Конституційного Суду про скасування політреформи 2004 року хтось може погоджуватися, а хтось ні. "Я як юрист і законослухняний громадянин має його виконувати, у мене немає іншого варіанту. А якщо вийти з цього рішення, у нас діє Конституція в редакції від 28 червня 1996 року. І в цій Конституції зазначений, у частини 1 статті 77, порядок призначення чергових виборів депутатів Верховної Ради. Вони повинні відбутися в останню неділю березня четвертого року повноважень парламенту", - пояснив А.Магера, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ .

За словами заступника глави ЦВК, Конституція повинна діяти у повному обсязі, і неправильними є спроби вважати недійсними окремі її положення. "Якщо хтось хоче висмикувати окремі статті і трактувати так, що одні діють, а інші ні - це глибоко помилково. Конституція діє щодо всіх суб'єктів правовідносин, та її верховенство забезпечується на всій території України. Це означає, що чергові вибори повинні відбутися 27 березня 2011 року", - сказав він.

Водночас А.Магера наголосив, що щоб уникнути різночитань Конституції Центрвиборчком може додатково звернутися до Конституційного Суду для тлумачення цих норм.

У свою чергу, заступник глави ЦВК Жанна Усенко-Чорна вважає, що всі спори щодо терміну дії депутатських мандатів безпідставні, і оскільки Конституція є законом прямої дії, у Центрвиборчкомі немає іншого шляху, крім як оголосити про початок виборів за 125 днів до їхнього проведення, тобто вже у листопаді поточного року.

"Центральна виборча комісія зобов'язана вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити належну підготовку і проведення виборчого процесу. Оскільки цей виборчий процес триватиме протягом двох бюджетних років, то ЦВК необхідно терміново підготувати фінансові запити і направити їх у Кабінет Міністрів і Верховну Раду, щоб забезпечити необхідне фінансування процесу", - вважає вона.

Водночас Ж.Усенко-Чорна не виключає, що виборче законодавство найближчим часом може бути змінене. "Ми розуміємо те, що стан правового регулювання в Україні може змінитися. Він у нас змінюється абсолютно безсистемно і спорадично. І найближчим часом ми справді можемо чекати будь-яких змін як до Конституції, так і до закону про вибори народних депутатів", - наголосила вона.

Нагадаємо, 30 вересня Конституційний Суд України скасував політреформу і поклав на органи влади обов'язок привести свої нормативно-правові акти у відповідність до Конституції від 1996 року в редакції, яка існувала до внесення змін від 8 грудня 2004 року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини