RU

ЦПК: Слуги народу згортають судову реформу

27.01.2021, 20:55
ЦПК: Слуги народу згортають судову реформу - Фото
Суд (фото – pixabay.com)

Комітет Ради з питань правової політики підтримав законопроєкт №3711, що віддає Вищій раді правосуддя (ВРП) ключову роль у відборі Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

На думку ЦПК, ВРП скомпрометувала себе рішеннями з "відмазуванням" суддів типу глави Окружного адмінсуду Києва  Павла Вовка та заступника голови ОАСК Євгенія Аблова.

"Судову реформу хотіли? Угу, отримаєте дулю з маком. Комітет руками "слуг" підтримав законопроєкт, який віддає скомпрометованій ВРП ключову роль у відборі Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Наплювавши на меморандум із ЄС, висновки Венеціанської комісії і послів Великої сімки", – зазначили в ЦПК.

За даними центру, в період новорічних свят члени комітету з правової політики переписали попередньо узгоджену редакцію законопроєкту, знівелювавши роль міжнародних експертів і віддавши повний контроль за відбором членів ВККС в руки ВРП.

Таким чином, на думку активістів, депутати підсилюють "нечесних представників судово-адвокатських кланів, які зайняли крісла членів ВРП".

Директор Фонду DEJURE, експерт з питань реформи судів і юридичної освіти Михайло Жернаков вважає, що після прийняття законопроєкту №3711 "ВРП разом із Павлом Вовком зможуть наповнити суди двома тисячами підконтрольних суддів".

За словами Жернакова, депутатів не зупинило те, що текст законопроєкту повністю суперечить меморандуму України з МВФ, висновкам Венеціанської комісії, рекомендаціям послів G7 і ЄС.

"І якщо зал це підтримає – можна буде забути не лише про реформу судів, але і про західну підтримку. Це буде плювок в обличчя нашим найближчим міжнародним партнерам, які вклали в антикорупцію і реформу судів чимало зусиль", – заявив експерт.

  • У листопаді 2019 року Рада прийняла, а президент Володимир Зеленський підписав закон №1008 про діяльність органів суддівського управління. Законом вводиться новий порядок формування ВККС – її склад скоротиться з 16 до 12 членів, їх буде призначати Вища рада правосуддя за результатами конкурсу. До складу конкурсної комісії увійдуть троє осіб, обраних Радою суддів із числа її членів, і троє осіб із числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями.
  • Стурбованість запропонованими в законопроєкті змінами висловили в Євросоюзі.
  • 6 грудня 2019 року стало відомо, що Венеціанська комісія виступила з критикою судової реформи Зеленського.
  • У липні 2020 року голова Виконавчого комітету реформ  Міхеіл Саакашвілі запропонував ліквідувати частину судів, серед іншого, скасувати Конституційний суд, а також прибрати існуючі органи контролю над судовою системою.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини