RU

Цинцабадзе називає себе перешкодою у справі про отруєння Ющенка

08.12.2008, 15:59

Свідок у справі про отруєння Президента України Віктора Ющенка Тамаз Цинцабадзе сприймає постійні виклики на допит як тиск на нього, щоб змусити поїхати з України. Про це Т. Цинцабадзе заявив в інтерв'ю "Українській правді".

"Я - єдина людина у справі про отруєння, у кого немає недоторканості, за якого ніхто не заступився на державному рівні, і який не поїхав з України. Я - єдина людина - перешкода, адже немає людини - немає і справи про отруєння", - сказав він.

За словами Т. Цинцабадзе, він вже два десятки разів свідчив слідчим Генпрокуратури і СБУ у справі про отруєння В. Ющенка, проте виклики на допити продовжуються. "Тепер викликають на допити моїх близьких друзів-футболістів Шевченка, Каладзе, Гусіна. Я це пов'язую тільки з одним - це психологічний вплив. Я дуже емоційна людина, у мене підскочив тиск, в критичний момент досягнув 250 на 160", - сказав Т. Цинцабадзе.

За його словами, він зараз на лікарняному, до кінця цього тижня, проте у понеділок на 16:00 його знову викликали на допит до Головного слідчого управління Генпрокуратури.

Т. Цинцабадзе при цьому визнав, що напередодні вечері В. Ющенка на дачі у Володимира Сацюка виконував функції не лише водія кандидата на пост Президента, але й зв'язного між ним і заступником глави СБУ.

Водночас, за словами Т. Цинцабадзе, він навіть не бачив, що їли В. Ющенко, В. Сацюк, а також інші учасники вечері - Ігор Смешко і Давид Жванія.

Нагадаємо, на сьогодні, 8 грудня, Т. Цинцабадзе викликано на допит до Генеральної прокуратури України. Його візит має відбутися о 16:00.

Нагадаємо також, що самого Президента викликали до слідчого управління Генеральної прокуратури України у жовтні цього року. При цьому він зазначав, що в справі про його отруєння досягнуто значного прогресу. "Прогрес є. Я високо ціную ту роботу, яку робить зараз Генеральна прокуратура. Колосальний, неймовірно великий масив зроблено за останні місяців 12, можливо, півтора року", - розповідав В. Ющенко.

Глава держави зазначав, що три ключові фігуранти у справі його отруєння зараз перебувають у Росії, і без їх допиту просування розслідування неможливе. "Я переконаний, що з точки зору відповіді і відповідальності тих людей, які стояли за цим злочином, відповідь буде. Я хочу вам цей оптимізм передати як журналістам, як простим громадянам України. Нам треба з цими злочинцями розібратися і все необхідне робити для того, щоб підтримувати роботу правоохоронних органів", - наголошував Президент.

Нагадаємо, це був третій візит В. Ющенка до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України за останні три місяці. Під час двох попередніх разів він свідчив щодо кримінальної справи про своє отруєння.

Отруєння Віктора Ющенка: підбірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини