RU

УПЦ МП критикує чіпи у паспортах, посилаючись на Іоанна Богослова

31.05.2013, 13:01
УПЦ МП критикує чіпи у паспортах, посилаючись на Іоанна Богослова - Фото
Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин (фото - orthodox.org.ua)
Священний синод Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) попереджає про можливість перетворення в майбутньому біометричних даних у апокаліптичний знак "тавро Антихриста".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, офіційну позицію священного синоду УПЦ озвучив сьогодні на прес-конференції архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин (Маркевич).

За словами Августина, на самому початку введення ідентифікаторів особистості церква не тільки не давала благословення на їх прийняття, а й попереджала про можливість перетворення їх у майбутньому в апокаліптичний знак, описаний в главі 13 Одкровення апостола Іоанна Богослова як "тавро Антихриста".

Архієпископ зазначив, що, з одного боку, використання ідентифікаторів як атрибуту інформаційних систем може бути розцінено як знак, який використовується інформаційною системою і не передбачає згоди людини на прийняття чи використання цього ідентифікатора. "Однак коли людину примушують давати згоду на отримання ідентифікатора і коли він використовується для визначення особистості в повсякденному житті замість імені, то це може породити відповідні духовні наслідки. Неприпустимим є примус людини до прийняття цифрового чи іншого ідентифікатора особистості під виглядом необхідності ведення обліку або під іншими приводами. Також неприпустимо примус до використання такого ідентифікатора, коли цього особистість не бажає, оскільки такий примус є посяганням на свободу совісті", - зазначив представник церкви.

Архієпископ також повідомив, що рішенням Архієрейського собору РПЦ були визначені критерії, яким повинен відповідати документ, що має відношення до особистості. "Документи, які видаються державою, не повинні нести інформацію, зміст і призначення якої незрозумілі або ховаються від власника документа, а також символів, які мають блюзнірський характер або ображають почуття віруючих", - сказано в рішенні архієрейського собору РПЦ, яке процитував Августин.

Архієпископ також підкреслив, що неприпустимим є нанесення на тіло людини будь-яких видимих ​​або невидимих ​​ідентифікаційних міток, імплантація мікро- і наноелектронних пристроїв в тіло людини.

За словами священика, за останні два роки до нього звернулося близько 300 тис. віруючих з проханням вплинути на ситуацію із примусом до обробки персональних даних та впровадженню біометричних документів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини