RU

Центрвиборчком підчистить списки опозиції до 8 серпня

03.08.2012, 11:02
Центрвиборчком підчистить списки опозиції до 8 серпня - Фото
Михайло Охендовський
Рішення про відмову в реєстрації, якщо таке буде прийнято, буде стосуватися не всього списку кандидатів в депутати, а тільки окремих осіб. Рішення за списками, які принесли сьогодні, Центрвиборчком прийме не пізніше 8 серпня. Про це повідомив журналістам член ЦВК Михайло Охендовський.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, він відзначив, що оформлення поданих документів буде завершено сьогодні в першій половині дня, а потім закон відводить ЦВК п'ять днів для ухвалення рішення про реєстрацію кандидатів у народні депутати. "Тобто, можна очікувати, що по тим документам, які були подані сьогодні, рішення буде прийнято не пізніше 8 серпня", - сказав він.

Відповідаючи на питання про перспективи реєстрації осіб, не проживали останні п'ять років в Україні, зокрема, сина Миколи Азарова і футболіста Андрія Шевченка, Охендовський відзначив: "Що стосується вимог закону і Конституції України щодо п'яти років проживання на території України як умови для виникнення права бути обраним, ЦВК звертається до відповідних державних органів щодо підтвердження відомостей про постійне проживання особи на території України протягом визначеного Конституцією України терміну. ​​На підставі тих відповідей, які будуть отримані від відповідних державних органів, ми будемо приймати рішення".

Відповідаючи на питання щодо долі кандидатур Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, у яких є судимість, Охендовський відзначив: "Як ви знаєте, Конституція України забороняє балотуватися кандидатом у народні депутати України в разі, якщо в особи є судимість за вчинення умисного злочину, не погашену або не зняту в установленому законом порядку. Щодо кожної особи наявність такої підстави перевіряється окремо".

Коментуючи зауваження про те, що Європейський суд з прав людини, який визнав політичну вмотивованість справи Луценка, Охендовський сказав: "При прийнятті рішення про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, ЦВК керується в першу чергу Конституцією України та законом України про вибори народних депутатів. Наскільки мені відомо, рішень Європейського суду, які стосуються цього виборчого процесу, немає, і в будь-якому випадку Конституція України на території України має найвищу юридичну силу".

Охендовський також додав, що рішення про відмову в реєстрації, якщо таке буде прийнято, буде стосуватися не всього списку, а тільки окремих кандидатів.

Нагадаємо, сьогодні об'єднана опозиція Батьківщина подала своїх кандидатів у ЦВК.

Досьє на Михайла Охендовського

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини