RU

Центрвиборчком відмовився проводити вибори у 2011 році

22.11.2010, 16:40
Центрвиборчком відмовився проводити вибори у 2011 році - Фото
866a46a5c7e11c9bd28a87da3cff1e99.jpg

Центрвиборчком відмовився проводити вибори у 2011 році
Центральна виборча комісія не змогла ухвалити постанову про встановлення дати парламентських виборів 27 березня 2011 року і про початок виборчої кампанії з 27 листопада 2010 року.

З 11 членів ЦВК за прийняття такої постанови проголосували четверо, а семеро - стрималися, передає УНІАН.

Відповідний проект постанови на розгляд засідання ЦВК вніс заступник глави Центральної виборчої комісії Андрій Магера, який зазначив, що Центрвиборчком для виконання своїх функцій щодо оголошення виборчої кампанії зробив все, щоб отримати офіційне тлумачення відповідної норми Конституції від Конституційного Суду, однак ніякої реакції на відповідне звернення ЦВК не було.

У свою чергу, член ЦВК Михайло Охендовський заявив, що комісія має право оголосити про початок кампанії у справі виборів парламенту лише у разі завершення конституційного терміну повноважень Верховної Ради.

За його словами, термін повноважень Верховної Ради нинішнього скликання завершується тільки у 2012 році.

М.Охендовський наголосив, що ЦВК може повернутися до розгляду цього питання і оголосити початок парламентської кампанії не раніше 25 червня 2012 року, за умови відсутності змін до виборчого законодавства.

"Тому розгляд цього питання на сьогоднішньому засіданні ЦВК мені здається передчасним. У нас є ще більше року, щоб підготувати це питання належно, а потім його розглядати і відповідно приймати рішення", - пояснив М.Охендовський.

Отже, Центрвиборчком не зміг оголосити початок кампанії у справі виборів Верховної Ради.

Нагадаємо, раніше член ЦВК Михайло Охендовський заявив, що немає ніяких правових підстав для того, щоб Центрвиборчком 22 листопада оголосив старт парламентської виборчої кампанії. Водночас замглави ЦВК Андрій Магера зазначив, що вибори повинні були відбутися у 2011 році.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини