RU

"Це трагедія": колеги Шеремета попрощалися з журналістом

20.07.2016, 14:49
Павло Шеремет (фото - facebook.com/pavel.sheremet)
Редакція Української  правди попрощалася зі своїм колегою і другом Павлом Шереметом. Наводимо повний текст прощальної промови колег-журналістів:

"Є такі дивовижні люди, яким варто тільки зайти в приміщення, як відразу стає світліше, веселіше, гучніше.

Павло Шеремет для редакції Української правди був саме такою людиною, яка приносив до редакції дивовижний дух і зміст.

Ми називали його Пал Героїч. Для нас він був зіркою і метром. Журналістом, який тонко відчуває соціальну і політичну канву часу. Людиною, яка викликає безумовну повагу.

Він був позбавлений запопадливості. Як і у більшості наших журналістів у нього не було "гена субординації" - і з президентом, і з двірником він говорив однаково шанобливо. Хоча і не без іронії.

Наш Пал Героїч був веселуном, і ніколи не втрачав можливості зробити зауваження з приводу текстів чи новин. Його погляд завжди був "над процесом". Він любив свою професію і щедро ділився професійними порадами і зауваженнями.

Здавалося, для нього не було питань, на які він би не знав відповіді.

Іноді він читав редакції Української правди лекції або проводив майстер-класи. Він змушував нас думати, підходити до своєї роботи критично. І дуже багатьох з нас мотивував своїми різкими, але майже завжди дуже точними зауваженнями. Він не любив слабаків, не любив простачків. Хоча сам ніколи не соромився задавати високопоставленим чиновникам дитячі питання.

Павло Шеремет став зіркою російського телебачення ще в середині 90-х. На початку 2000-х він працював на російському Першому національному. Він був автором ряду скандальних документальних фільмів та спецпроектів.

Він був великим другом Бориса Нємцова. Це саме він вів церемонію прощання з російським опозиціонером.

Павло Шеремет був людиною проєвропейських поглядів. Він, здається, фізично, не міг терпіти диктатуру, тиранію, і нездатність боротися за свої інтереси.

Будучи білорусом, він став одним з головних критиків президента Лукашенка, за що був засуджений до двох років позбавлення волі умовно і провів у в'язниці три місяці.

У співавторстві зі Світланою Калінкіною написав книгу "Випадковий президент" "про останнього диктатора Європи".

Він любив і вірив в Україну, тому критикував українське суспільство. Він підтримував молодих реформаторів і з багатьма дружив.

У п'ятницю, 15 липня, на вечірці в Медіахабі на Суворова 4/6, коли ми його обступили, він сказав нам: "Зараз в Україні унікальний час - коли хитрожопі українці борються з ідейними українцями. Ми все ще в точці біфуркації".

Павло Шеремет любив повторювати - в конфлікті батьків і дітей завжди перемагають діти.

Для редакції смерть Павла Героїча - справжня трагедія.

Але ми точно знаємо, що Шеремет завжди буде з нами. А його віра зробить нас тільки сильніше".

Читайте також: 10 останніх публікацій і висловлювань Шеремета

Сьогодні о 7:45 в центрі Києва стався вибух автомобіля редактора-засновника Український правди Олени Притули, в якому перебував журналіст Павло Шеремет. Він помер в кареті швидкої допомоги. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що смерть журналіста Павла Шеремета - це наслідок спрацювання вибухового пристрою. "Це вбивство", - сказав він.

Читайте також: Убивство Павла Шеремета: хроніка

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини