"Це перші позитивні сигнали". Хуг про переговори по Донбасу

17.09.2019, 14:25
Олександр Хуг (фото - СММ ОБСЄ)

Екс-перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ вважає, що в першу чергу потрібно зупинити вогонь на Донбасі

Екс-перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг заявив, що є позитивні сигнали у спробах нової української влади врегулювати конфлікт на Донбасі. Про це він сказав у коментарі Hromadske.

"Я вважаю, що прогрес, який зроблений у минулі тижні, значно відрізняється від того, яким він був раніше. Думаю, це перші позитивні сигнали для всіх сторін, які причетні до цього конфлікту: є можливість зрозуміти, яким буде фінальне рішення. Тепер черга за урядами в Києві і Москві визначитися, які дії зробити, щоб припинити агресію на сході України", - зазначив Хуг.

За його словами, для того, щоб почалася миротворча операція, потрібно, щоб підтримувався мир, якого зараз немає на Донбасі.

Читайте також: Рецепт Коломойського. Як Зеленський може закінчити війну

"Це перша головна мета, яка повинна бути досягнута заради людей, які страждають від конфлікту ... Думаю, зусилля нової влади - у правильному напрямку. Люди хочуть бачити реальні дії: як поліпшується їхнє життя, як, нарешті, завершується кровопролитний конфлікт", - сказав Хуг.

Він підкреслив, що в першу чергу потрібно зупинити вогонь на Донбасі. "Як це повинно бути зроблено підкреслюється в домовленостях, які були підписані в Мінську. Там багато так званих технічних моментів: розведення військ від лінії розмежування, важкої зброї, розмінування території", - уточнив Хуг.

Хуг переконаний - "все це необхідно зробити для припинення кровопролиття". "Я вважаю, що будь-який діалог, будь-яка дискусія є порятунком, чи проводиться вона на вищому або на місцевому рівні. Можна радіти, що лідери країн хочуть, нарешті, бачити завершення цієї агресії, хочуть сісти за стіл переговорів. Важливо, щоб те, що вони вирішать, втілювалося в реальність - це буде успіх, якщо вдасться про щось домовитися", - вважає Хуг.

  • 5 вересня Хуг заявив, що важливо думати не про імплементацію мінських угод, а про те, що можна додати до них.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами