"Це не чутки". Депутати з ЄС написали Арахмії лист про ризик для траншу і безвізу

Ризики України втратити фінансування від Європейського союзу і безвізовий режим не є чутками. Про це йдеться у відкритому листі депутатів Європарламенту Віоли фон Крамон-Таубадель, Майкла Галера і Раси Юнкявічене голові партії Слуга народу Давиду Арахамії, який раніше називав це "чутками" і говорив, що буде реагувати лише на листи.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
У листі наголошується, що в Меморандумі про надання макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро підкреслюється необхідність незалежної та ефективної діяльності в Україні антикорупційних структур.
Однак автори звернення вважають, що сприйняття корупції в Україні повернулося до позначки 2017 року, і реформи згортаються. Нова комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури "не має значного антикорупційного досвіду, репутації, високих моральних якостей і публічного авторитету", пишуть вони.
Вони також стверджують, що деякі депутати Слуги народу поширюють кремлівську дезінформацію, координують напади на незалежні структури (такі як НБУ, НАБУ і САП) і "не соромляться дружити з олігархами і "недоторканними" або публічно виступати за розрив зв'язків з ЄС".
На їхню думку, генпрокурорка Ірина Венедіктова зупиняє звинувачення в гучних корупційних справах, і загалом мрія президента Володимира Зеленського про країну, "де вчителі отримують реальну зарплату, а корупціонери – реальні терміни", дає тріщини, і багато хто з цих тріщин – у Слузі народу .
У листі йдеться, що це не намір скасувати безвіз для громадян. "Але все ж ми залишаємо за собою право накладати конкретну відмову в таких свободах окремим олігархам, включно з політиками, які зловживають цим правом заради своєї приватної незаконної діяльності", – пишуть депутати.
Незважаючи на критику Слуги народу, автори листа вважають, що в перші пів року нової влади вдалося домогтися реформ, і крім "десятків поганих яблук", у партії є і чесні проєвропейські люди, але вони зараз у меншості.
Автори листа запросили Арахамію і Зеленського до Європарламенту, коли вони будуть у Брюсселі. "У вас тут є друзі", – завершують звернення політики.
- Вранці 17 вересня депутати Європарламенту Галер і фон Крамон-Таубадель заявили, що голосування за кандидатів до конкурсної комісії з обрання глави САП ставить під питання підтримку Україною МВФ і ЄС.
- За день до того дня Верховна Рада прийняла призначення конкурсної комісії САП. "За" проголосували 239 нардепів, "проти" – 48, "утрималися" – 14.
- Після голосування Арахамія назвав чутками ризик втратити безвіз і макрофінансову допомогу. Він сказав, що буде реагувати лише на листи.
Читайте також: Комісія з обрання глави САП може поставити безвіз під загрозу – нардеп
Комментарі