RU

"Це аморально". У Кравчука назвали Медведчука негідним бути громадянином України

20.01.2021, 21:13
Володимир Путін і Віктор Медведчук (скриншот відео)

Російська Федерація і депутат Ради  Віктор Медведчук  разом намагаються використовувати полонених у своїх політичних та іміджевих інтересах. Делегація України в тристоронній контактній групі назвала цю спробу "глибоко аморальною". Про це йдеться в заяві делегації, опублікованій у Telegram.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"З цією метою вони планують завезти в Україну через Білорусь із Росії кілька осіб (попередньо 9), які перебували на тимчасово окупованій території України", – йдеться в заяві.

У делегації кажуть, що поки невідомо, хто ці люди, і чи є вони у списках на звільнення.

Українські представники вважають, що РФ таким чином демонстративно намагається підірвати процедури ТКГ і нехтує домовленостями в нормандському форматі.

Керівництво Російської Федерації таким чином нехтує домовленостями, досягнутими на вищому рівні в нормандському форматі, "фактично принижуючи значення відповідних зусиль Німеччини, Франції та ОБСЄ".

"Попередньо відомо, що цих 9 осіб "дістали" з окупованої території України, перевезли до Ростова, там протримали, готуючись "віддати" В.Медведчуку", – сказано в заяві.

У делегації зазначили, що цих осіб доведеться помістити в обсервацію і провести через повну перевірку спецслужб – "фактично, Кремль і Медведчук підставляють цих людей під додаткове навантаження, намагаючись вивезти їх в обхід офіційної процедури".

"Глибоко аморальна спроба використовувати долі людей, які перебували на окупованій території, з політичною та іміджевою метою ще раз демонструє всім, що Медведчук є неадекватною званню українського громадянина особою, а РФ – нездатною виконувати на цьому етапі елементарні процедури і практики, за які сама взяла на себе відповідальність", – заявила делегація.

Там запевнили, що керівництво України й українські спецслужби нададуть цим спробам відповідну оцінку. Також Україна чекає відповідної реакції міжнародних партнерів.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини