RU

Троє суддів КСУ вважають, що його голова повинен піти

15.03.2019, 16:11
Троє суддів КСУ вважають, що його голова повинен піти - Фото
Конституционный суд Украины (Фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Ось звинувачення на адресу Шевчука, які Мельник, Сас і Сліденко наводять в листі:
- систематичні маніпуляції зі справами, які знаходяться на розгляді суду (зокрема, йдеться про справу про відповідність Конституції України окремих положень закону про особливості приватизації Укррудпрому);
- внесення на засідання суду питань, для розгляду яких відсутні правові (конституційні) підстави;
- службову бездіяльність і тривалу відсутність на роботі;
- порушення прав суддів, неправомірне втручання в їх діяльність;
- перевищення посадових повноважень, спроби незаконно розширити свої повноваження, видання незаконних розпоряджень, спроба ввести паралельне управління судом і секретаріатом суду;
- неприпустиму політизацію діяльності суду.

"Станом на березень 2019 налічується 30 нерозглянутих судом справ за конституційними поданнями. При цьому більшість з них (17) знаходяться на розгляді суду з 2014-2017 рр. (Частина з них за останній рік взагалі не розглядалася). Крім того, в 2018 -2019 рр. суд не прийняв ніякого рішення по справах за конституційними скаргами (на розгляді суду таких справ знаходиться понад 40)", - повідомляють судді.

За їхніми словами, багато обставин і фактів вказують на те, що за останній рік суд почав перетворюватися на інструмент для задоволення політичних і комерційно-ділових інтересів. Негативною практикою діяльності Шевчука на посаді голови суду стало проведення кулуарних зборів суддів, "підкилимні" домовленості з приводу рішень суду, підкреслюють вони.

Мельник, Сас і Сліденко переконані, що призначення Шевчука на пост було фатальною помилкою.

26 лютого КСУ визнав неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення. Пояснюючи рішення суду, Шевчук заявив, що стаття 368-2 порушує статтю 62 Конституції України та презумпцію невинуватості.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини