RU

Три сценарії санкцій ЄС проти Росії: поки немає і другого рівня

23.07.2014, 15:58
Три сценарії санкцій ЄС проти Росії: поки немає і другого рівня - Фото
f26a1b09b266de18742afa64067d5138.jpg
Країни Євросоюзу обговорювали заборону на імпорт нафти і газу з РФ ще до падіння збитого російськими бойовиками Boeing на сході України. Про це свідчить підготовлений Європейською комісією наприкінці квітня документ, який описує, яким чином ЄС може застосувати проти Росії санкції третього рівня, пише EUobserver.

Матеріал, який потрапив в розпорядження видання, носить назву "Оцінка потенційного впливу обмежувальних заходів відносно Росії на економіку ЄС та його держав-членів" і описує три можливі варіанти застосування санкцій "найвищого рівня" проти РФ.

Перший, "сценарій низької інтенсивності", передбачає введення обмежень по 7 категоріям:

1. заборона імпорту предметів розкоші і харчових продуктів (діаманти, дорогоцінні метали, хутра, горілка і ікра);
2. заборона імпорту деяких напівфабрикатів і виробів (добрив, хімікатів, автомобільні шин, судів), але не сталі або ядерних компонентів;
3. заборона імпорту та експорту озброєнь,
4. заборона "експортного фінансування" зазначених галузей;
5. розширення "чорного списку" російських громадян і деяких компаній;
6. припинення грантового фінансування Євросоюзом російських проектів;
7. припинення кредитування російських позичальників Європейським інвестиційним банком

Останні три пункти повинні бути задіяні в рішенні Ради ЄС, яке готується до прийняття в четвер 24 липня. До кінця місяця очікується оголошення імен і назв компаній, що потрапили в розширений "чорний список".

"Сценарій середньої інтенсивності" передбачає введення 9 обмежень.

1. заборону на імпорт всіх напівфабрикатів і продуктів переробки;
2. заборону на імпорт/експорт всіх "чутливих технологій та продукції подвійного призначення і озброєння";
3. розширення "чорного списку";
4. обмеження на торгівлю, інвестиції та відповідні фінансові послуги;
5. обмеження "вільного руху капіталу" між компаніями РФ і ЄС;
6. обмеження автомобільного та морського сполучення з РФ (не повітряний транспорт);
7. заморожування російських інвестиції і покупок в енергетичному секторі;
8. заборону на імпорт вугілля (без заборони на електроенергію);
9. припинення будь-якої співпраці ЄС і РФ.

"Наміри Франції поставити Росії в жовтні військові кораблі "Містраль" вже привернули увагу, однак заборона на імпорт/експорт військової продукції "подвійного призначення" може сильніше вдарити по Росії", - зазначає видання.

За даними EUobserver, французькі виробники досі постачають РФ гарматні приціли для танків Т-90, компоненти для російських супутників-шпигунів, обладнання авіонику для російських винищувачів "МіГ", технології спостереження і наведення для танків і вертольотів і т.д.

Останній і найбільш жорсткий сценарій - "високої інтенсивності" - містить 5 кроків:

1. обмеження на ринку капіталу;
2. заборона будь-яких нових інвестицій з ЄС до Росії;
3. суворе застосування нових регуляторних правил до всіх російських активів в ЄС;
4. заборону на імпорт газу;
5. заборону на імпорт нафти.

За даними Євросоюзу, такі обмеження призведуть до утворення в російському бюджеті "дірки" обсягом в 300 млрд дол при загальному річному бюджеті країни в 420 млрд дол

"Великі країни ЄС, включаючи Німеччину, Італію і Польщу, як мінімум на третину залежних від російського газу, можуть також відчути шок", - зазначає видання.

Згідно з документом, чиновники ЄС оцінили макроекономічні наслідки таких санкцій для кожної держави-​​члена. Результати були відправлені в кожну зі столиць. Водночас, відзначає видання, з моменту підготовки документа в квітні плани керівництва ЄС могли піддатися деяким коректуванням.

Джерело EUobserver з керівництва Євросоюзу повідомило, що заборона на поставки озброєння Росії відноситься тільки до нових контрактах, тому Франція, швидше за все, таки поставить Кремлю "Містралі".

Раніше верховний представник ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон заявила, що в четвер, 24 липня, буде розглянута ідея термінового саміту лідерів ЄС для обговорення санкцій третього рівня проти Росії.

17 липеня США ввели секторальні санкції проти РФ. Під їх дію потрапили Газпромбанк, Зовнішекономбанк, військовий концерн Калашников, ВАТ Концерн Сузір'я, ВАТ Алмаз-Антей, компанія Роснефть, підприємство Базальт, Феодосійська нафтова компанія (в окупованому Криму), концерн радіоелектронних технологій КРЕТ, компанія Уралвагонзавод, ВАТ "Новатек".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини